z Germe İstanbul

  Yüz germe İstanbul; yüz bir insanın güzelliğini ve gençliğini yansıtan en önemli vücut bölgelerinden biridir. Öyle ki yüzün estetik önemi üzerine yapılan çalışmalarda, yüz bir tuvale; yüzde yer alan burun ve göz gibi organlar ise tuvalin üzerine yapılan resimlere benzetilmektedir. Eğer tuval kırışmış, çökmüş ve bütünlüğünü kaybetmişse üzerine çizilen resmin güzelliği kimsenin ilgisini çekmeyecektir. Aynı şekilde yüzde yer alan organlar her ne kadar kendi başlarına estetik ve çekici olsalar da bu güzelliği destekleyecek sağlıklı bir yüz olmadan güzelliklerini ön plana çıkaramayacaklardır. Bu yüzden yüz derisinde karşılaşılan çökmeler, kırışıklıklar ve sarkmalar pek çok bireyi rahatsız etmektedir. Günümüzde bu kırışıklıklardan ve sarkmalardan tek bir operasyonla kurtulmak mümkündür. Bu operasyon İstanbul yüz germe İstanbul ameliyatı olarak bilinir. Yüz germe ameliyatı İstanbul hastaların sağlıklı, genç ve estetik olarak güzel bir yüz görünümüne kavuşmasını sağlar. Bu ameliyat sayesinde yüzde yer alan yumuşak dokular şekillendirilir ve yeniden konumlandırılır. Böylece yüz ile yüzde yer alan burun ve göz gibi organlar arasında estetik bir uyum oluşturulur. Yazımızın devamında ‘’Yüz sarkmaları nasıl geçer?’’, ‘’Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?’’ ve ‘’Yüzde sarkma neden olur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul yüz gerdirme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Yüz Germe Nedir?

  Yüz germe, yüzün sıkı, toparlanmış ve genç bir görünüme kavuşması için yapılan estetik operasyondur. Bu operasyon sayesinde yüzde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalar ortadan kaldırılır. Böylece çok daha canlı, genç ve estetik bir yüz görünümü elde edilir. Yüz germe işlemi öncesi hastanın yüzü doktor tarafından detaylı olarak incelenir. Bu inceleme sırasında yüzdeki sarkmalar, kırışıklıklar ve oluklar, varsa hacim kayıpları tespit edilir. Daha sonra ise hastanın operasyondan beklentileri dinlenir. Elde edilen veriler ışığında kişiye özel bir tedavi planı oluşturulur. Böylece operasyon, tam olarak kişinin taleplerini ve ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde yapılır.

  Yüz Germe Neden Yapılır?

  Yüz germe şu gibi sebeplerden yapılabilir:

  • Yüzün belli bir bölgesinde veya tamamında meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Yüz kırışıklıklarını gidermek.
  • Yüzün sağlıklı, genç ve çekici bir görünüme kavuşmasını sağlamak.
  • Yüz ile yüzde bulunan organlar arasında estetik bir uyum sağlayarak yüz güzelliğini pekiştirmek.

  Yüz germe estetiği bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Yüz Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

  Yüz germe ameliyatı yüzdeki yumuşak dokularda sarkma olan, yüz germe ameliyatından fayda görecek, ameliyata engel herhangi bir sağlık sorunu olmayan reşit tüm hastalara uygulanabilir. Yüzdeki kırışıklıklar ve sarkmalar genellikle kendilerini ilerleyen yaşla birlikte gösterirler. Bu yüzden çoğunlukla orta yaşlı veya daha yaşlı bireyler yüz germe ameliyatını tercih eder. Ancak orta yüz bölgesinde veya şakak ve kaş bölgesinde sarkmalar yapısal olarak daha genç yaş gruplarında da görülebilmektedir. Bu yüzden ihtiyaç ve talep durumunda reşit olan her birey yüz germe ameliyatı yaptırabilmektedir.

  Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

  Ameliyatsız yüz germe ip askı ve yüz dolgusu gibi uygulamalarla yapılan bir işlemdir. Bu işlemler sırasında, yüz germe ameliyatından farklı olarak cerrahi işlemlere başvurulmaz. Yine yüz germe ameliyatının aksine kalıcı olmayan bu uygulamalar, yüzdeki hafif sarkmaların ve kırışıklıkların kolay bir şekilde giderilmesi amacıyla tercih edilirler. Lokal anestezi altında, ofis şartlarında yapılabilen bu işlemler hızlı uygulanabilir, kısa iyileşme süresi sayesinde pek çok hasta tarafından tercih edilmektedir. Konu hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan diğer yazıları inceleyebilirsiniz.

  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İz Kalır Mı?

  Yüz germe ameliyatı sonrası, her cerrahi işlemde olduğu gibi iz kalır. Ancak bu dikiş izleri, doktor tarafından tam anlamıyla stratejik noktalara yerleştirilirler. Böylece zamanla solarak dışarıdan fark edilmeleri neredeyse imkansız hale gelir.

  Yüz Germe İstanbul Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Yüz germe ameliyatı öncesi hasta muayene edilip, istekleri ve ihtiyaçları detaylı tespit edilir. Daha sonra hastaya uygun olan yüz germe ameliyat tekniğine karar verilir.

  Yüz germe ameliyatları hastanın yaşı, yüzdeki sarkma derecesi, cilt altındaki dokuların durumu gibi faktörlere göre çeşitli tekniklerle yapılabilir. Bu teknikler arasında en sık yapılanlar klasik cilt altı yüz germe, mini yüz germe, çift seviyeli SMAS plikasyonu, derin plan yüz germe ve yüksek SMAS yüz germe olarak sayılabilir.

  Ameliyata başlamadan önce hastaya genel anestezi uygulanır. Genel anestezi sayesinde hastalar işlemler sırasında ağrı ve rahatsızlık duymazlar. Daha sonra ameliyat öncesi yapılan plana göre özel cerrahi kesiler yardımı ile yüzde bulunan fazla, sarkık deriler alınır. Gerekli durumlarda cilt altı bir doku katmanı olan SMAS’da pike edilir. Böylece yerçekimi etkisiyle aşağı doğru yer değiştirmiş ve sarkmış dokular özel teknikler yardımı ile gerdirilir. Yüz ve yüzde yer alan dokular adeta yeniden şekillendirilmiş olur. Estetik dikiş işlemlerinin ardından yüz germe ameliyatı son bulur.

  Yüz germe ameliyatı epey kapsamlı bir operasyondur. Bu operasyon büyük bir dikkat gerektirdiği ve detaylara özen göstererek yapıldığı için 3 ila 6 saat kadar sürebilmektedir.

  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hastalar, yüz germe ameliyatı sonrası 1 ila 2 gece boyunca hastanede misafir edilirler. Bu süreçte hastaların genel kontrolleri sağlanır. Ameliyatı gerçekleştiren doktor belli aralıklarla hastayı muayene eder.

  Yüz germe ameliyatının ardından, yüzün çeşitli bölgelerinde şişlikler ve morluklar gözlenebilir. Bunlar ortalama 2 hafta içerisinde büyük oranda kaybolurlar. Zaman içinde yüzdeki yumuşak dokular askılanan bölgeye adapte olarak iyileşme sağlanır. Yaklaşık bir yıl içinde nihai halini alarak tam iyileşme gerçekleşmiş olur.

  Yüz Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Yüz germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Ameliyat sonrası uygulanan bandajlar doktorun önerdiği süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Yüz germe ameliyatı sonrası bir süre sırt üstü bir pozisyonda yatılmalıdır.
  • Ameliyat sahası bir süre su ile temas ettirilmemelidir.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.
  • Ağır işlerden ve sportif aktivitelerden uzak durulmalıdır.
  • Doktor önerilerine dikkatle uyulmalıdır.

  Doktorunuz, yüz germe ameliyatı öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Yüz Germe Fiyatları 2024

  İstanbul yüz germe ameliyatı fiyatları, ameliyatın kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İstanbul yüz germe fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button