Boyun Germe İstanbul

  Boyun germe İstanbul, çenenin hemen altından köprücük kemiklerine kadar uzanan bölge boyun bölgesi olarak bilinir. Bu bölgede yer alan cilt dokusu, baş hareketleri ve bazı mimikler sebebiyle gün içerisinde onlarca defa gerilir ve gevşer. Bu da boyun ve çevresinin zaman içerisinde kırışmasına neden olur. Ayrıca kronolojik yaşlanma ve çevresel faktörlerin etkisiyle dış dünyaya açık olan boyun cildi kolay bir şekilde yıpranıp sarkabilir. Çoğu zaman güneşin zararlı ışınlarına da direkt olarak maruz kalan bu bölge, ileri yaş gibi faktörlerle birlikte kendini onarmayı başaramaz. Böylece sarkmanın ve kırışıklıkların boyutu günden güne artar. Boyun bölgesi, yüz ve göğüs bölgesi arasında bir geçiş hattı oluşturmaktadır. Eğer bu hat, çeşitli sebeplerden estetik olmayan bir görünüme sahip olursa hem dekolte bölgesi gibi önemli bölgeler hem de yüz bu durumdan olumsuz etkilenir. Bahsetmiş olduğumuz olumsuz durumları gidermek amacıyla kullanılan en yaygın operasyon boyun germe İstanbul işlemidir. Boyun germe ameliyatı İstanbul sayesinde halk arasında ‘’gıdı’’ olarak bilinen çene altı sarkmalarından kurtulmak mümkündür. Bu operasyon, çene altından dekolte bölgesine kadar genç, sağlıklı ve gergin bir cilt görünümü oluşturmak amacıyla da tercih edilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Gıdı nasıl gider?’’, ‘’Gıdı sarkması nasıl giderilir?’’, ‘’Boyun kırışıklıkları neden olur?’’ ve ‘’Boyundaki kırışıklıklar nasıl geçer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul boyun germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

  Boyun germe ameliyatı, boyun ve ‘’gıdı’’ bölgesinde meydana gelen sarkmaları gidermek için yapılan operasyondur. Bu operasyon sırasında bireyin çene altından dekolte çevresinde kadar uzanan bölgeye müdahale edilir. Bahsi geçen bölgedeki kırışıklıklar, yaşlılık belirtileri ve sarkmalar etkin bir şekilde giderilir. Böylece genç, çekici ve dinamik bir cilt görünümü sağlanmış olur. Boyun germe ameliyatı, kişiye özel olarak planlanmaktadır. Ameliyat sırasında yapılan tüm işlemler, ameliyat öncesinde hasta ile birlikte kararlaştırılır. Böylece hastaların operasyondan mümkün olan en memnun şekilde ayrılması sağlanır.

  Boyun Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

  Boyun germe ameliyatı, boyun ve çevresinde yer alan kırışıklıkların giderilmesi, çene altındaki sarkmaların ortadan kaldırılması için yapılır. Bu bölgeler ilerleyen yaş, güneşe maruziyet, sağlıksız yaşam tarzı ve benzer faktörler sebebiyle çok kolay bir şekilde kırışabilir ve sarkabilir. Kilo almayla birlikte en sık yağlanan bölgelerden biri olan gıdı kilo verilse dahi genellikle eski gergin haline dönmez. En nihayetinde kişinin olduğundan daha yaşlı bir görünüme sahip olmasına yol açar. Boyun germe ameliyatı, bu gibi durumları gidermek için yapılır.

  Boyun Germe Ameliyatı İle Neler Yapılabilir?

  Boyun germe ameliyatı ile şu gibi değişimler mümkün olabilir:

  • Boyun ve çevresindeki kırışıklıklar giderilebilir.
  • Boyun ve çene altındaki sarkmalar ortadan kaldırılabilir.
  • Boyun bölgesinin gergin, genç ve çekici bir görünüm kazanması sağlanabilir.
  • Çene altından dekolte bölgesine kadar olan bölge, estetik ölçütler öncülüğünde düzenlenebilir.
  • Gıdı olarak tabir edilen sarkma ve yağlanma ortadan kaldırılabilir.

  Boyun germe ameliyatı sayesinde elde edilen kazanımları bu şekilde sıralamak mümkündür.

  Boyun Germe Kimler İçin Uygundur?

  Boyun germe ameliyatı, boyun ve gıdı bölgesinde sarkma olan, bu ameliyattan fayda görebilecek reşit olan kişilere önerilmektedir. Bunun en büyük sebebi, bedenin ergenlik döneminin sonlarına kadar gelişmeye devam etmesidir. Bu gelişmenin doğal bir şekilde devam edebilmesi için reşit olmayan bireylere boyun germe işlemi gibi operasyonlar önerilmez. Bir diğer önemli neden ise boyun çevresinde görülen kırışıklıkların, genelde ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkmalarıdır. Yani bu operasyon genelde orta yaşlı veya daha yaşlı kişiler tarafından tercih edilmektedir. Ancak reşit olan herkes, talep dahilinde boyun germe ameliyatı yaptırabilmektedir.

  Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Hastalar boyun germe ameliyatı öncesinde detaylı incelenip muayene edilerek ihtiyaçları ve talepleri dinlenir. Böylece kişiye özel bir operasyon planı oluşturulur. Bu plan oluşturulurken hangi teknikle ameliyatın yapılacağı kararlaştırılır.

  Boyun germe operasyonu yüz germe operasyonu ile birlikte yapılabileceği gibi tek başına da uygulanabilir. Yüz germe ile birlikte yapılan boyun germe operasyonu kulak önünden arkasına uzanan bir kesiden yapılırken, sadece boyun germe yapılacak hastalara çene altından müdahale edilebilir. Bu ameliyatla yalnızca sarkan derilere değil, gerekliyse gıdı bölgesindeki yağ dokulara ve tükürük bezlerine de müdahale edilebilir. Böylece boyun ve gıdı hattı çok daha gergin ve hoş bir görünüm kazanmış olur.

  Daha hafif vakalarda ise sadece liposuction yapılması da boynun istenen görünümü kazanmasına yardımcı olabilir. Özellikle genç hastalarda işe yarayan bu yöntemle büyük cerrahi kesilerin yapılmasını, dolayısıyla iz oluşumunu engeller. Liposuctiona ek olarak çenesi yapısal olarak küçük olan hastalarda çene implantı da yapılabilir. Bu da sarkmış derinin redistribüsyonuna fayda sağlar.

  Boyun germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Böylece ağrı ve rahatsızlık hissi duymaları önlenmiş olur. Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra boyun bölgesindeki dokulara müdahale edilmeye başlanır. Bu bölgede sarkmaya yol açan fazla deri dokusu ve yağ depozitleri alınır. Gerekli durumlarda tükürük bezlerine de müdahale edilir. Ardından ise deri, özel bir yöntem ile yeniden gerdirilir. Böylece boyun bölgesinin çekici, sıkı ve genç bir görünüm kazanması sağlanır.

  Boyun germe ameliyatı, ameliyatın kapsamına göre 1 ila 2 saat kadar sürebilmektedir.

  Boyun Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Boyun germe ameliyatı sonrası hastalar, 1 gece misafir edilecekleri odaya yerleştirilirler. Hastaların postoperatif bakımları yapılır. Ameliyatı gerçekleştiren doktor, hastayı düzenli aralıklarla kontrol eder.

  Hastalar, ameliyattan iki hafta sonra gündelik yaşamlarına geri dönebilirler. Ancak tam iyileşme, yapılan operasyonun kapsamına göre birkaç ayı bulabilir. Doktorunuz boyun germe ameliyatı öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Boyun Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Boyun germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Bir süre sırt üstü bir pozisyonda yatılmalıdır.
  • Ağır işlerden bir süre uzak kalınmalıdır.
  • Ameliyat sonrası uygulanan bandaj doktor tarafından önerilen süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Doktor tavsiyelerine uyulmalı, rutin kontroller aksatılmamalıdır.

  Doktorunuz, boyun gerdirme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Boyun Germe Fiyatları 2024

  İstanbul boyun germe ameliyatı fiyatları, operasyon sırasında yapılan işlemlere bağlı olarak kişiden kişiye değişebilir. İstanbul boyun germe fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button