Kalça Estetiği İstanbul

  Kalça estetiği İstanbul, kendi başlarına dahi önemli bir çekicilik sembolü olan kalçalar, aynı zamanda bacaklar ile karın bölgesi arasında estetik bir geçiş bölgesi görevi görürler. Dolayısıyla kalçanın yapısı yalnızca kalçanın değil; bacakların ve karın bölgesinin de çekiciliğini belirlemektedir. Kalçanın görünümü çoğu zaman kişinin genetik özellikleri ile belirlenir. Ancak kilo alıp verme, bazı sportif faaliyetler ve ilerleyen yaş gibi faktörler de kalçanın görünümü üzerinde etkilidir. Sedanter yaşam şekli popo kaslarında küçülmeye bu da düzleşmiş bir popo görünümüne sebep olur. Yaşlanma ile popo derisi sarkar , yumuşak doku hacminde azalma görülür. Kilo problemi yaşayan, sağlıksız beslenen kişilerde kalçanın istenmeyen yerlerinde bölgesel yağ birikimine yol açar. Böylece zaman içerisinde kalçadaki yumuşak doku azalarak kalçada düzleşmiş ve hoş olmayan bir görüntüye yol açar.

  Daha ileri durumlarda ciltte de elastikiyet kaybı görülür ki bu da sarkma ve kırışıklıklara yol açar. Fazla kilo alıp verme, hamilelik veya bazı endokrinoloji rahatsızlıklar ciltte çatlaklara sebep olabilir. Kalça estetiği, tüm bu estetik kusurları ortadan kaldırmak için en etkili uygulamadır. Kalça estetiği sırasında hastanın ihtiyacı ve talebine göre kalça küçültülebilir, büyütülebilir veya dikleştirilebilir. Tüm bu detaylara, bireyin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda karar verilir. Böylece kişinin vücuduna ve estetik ölçütlere en uygun kalça görünümü başarıyla oluşturulmuş olur. Yazımızın devamında ‘’Kalça estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Kalça estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ ve ‘’Brezilya popo estetiği nedir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul kalça estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Kalça Estetiği Nedir?

  Kalça estetiği, poponun estetik ve vücudun geri kalanı ile uyumlu bir görünüme sahip olması için yapılan ameliyattır. Bu ameliyat sırasında kalçalar büyültülebilir, küçültülebilir, dikleştirilebilir ve sıkılaştırılabilir. Ameliyat, doktor tarafından hastaya ihtiyaç ve taleplerine göre özel olarak planlanır. Böylece kalçaların tam olarak nasıl bir görünüme kavuşacağı ameliyatın öncesinde belirlenmiş olur. Kalça estetiği, ameliyatın yapılma amacına göre farklı şekillerde gerçekleşebilmektedir. Günümüzde kalça estetiği deyince akıllara gelen en önemli uygulama ‘’Brezilya popo estetiği’’ olarak bilinen işlemdir. Bu işlem sayesinde kalçalar dolgun, hacimli ve kalkık bir görünüme kavuşurlar. Pek çok kişi bu görünümü oldukça çekici bulmaktadır. Bu yüzden sıkça tercih edilen bir işlemdir.

  Bunun dışında popoda hacim eksikliği dışında sarkma da sık görülen bir problemdir. Bu durumda ise popo lifting denilen kalça kaldırma estetiği yapılabilir. Bölgesel yağ birikimlerinin düzeltilmesinde liposuctiondan yararlanılarak kalçanın istenen şekle kavuşması sağlanabilir.

  Yani popo estetiğinde uygulanan pekçok işlem ve ameliyat olup, hastanın ihtiyacına göre en uygun işlem doktorunuz tarafından seçilecektir.

  Kalça Estetiği İstanbul Neden Yapılır?

  Kalça estetiği şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Kalçaların dolgun, hacimli ve vücut ile uyumlu bir görünüme kavuşması.
  • Küçük ve şekilsiz poponun implant veya yağ greftleri ile büyütülmesi ve şekillendirilmesi.
  • Fazla büyük kalçaların omuz ve bel gibi bölgelerin ölçülerine uygun olacak şekilde küçültülmesi.
  • Kalçaların sıkılaştırılması; sarkmaların ortadan kaldırılması.
  • Kalçalara çıkık ve belirgin bir görünüm kazandırılması.
  • Bel, kalça ve uyluk bölgesi arasında estetik bir geçiş oluşturulması. Böylece önemli vücut kıvrımlarının belirginleştirilmesi.

  Kalça estetiği bu gibi amaçlarla yapılabilmektedir.

  Kalça Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  18 yaşını dolduran, beden algısı normal ve gerçekçi beklentilere sahip tüm bireyler talep ettikleri durumda kalça estetiği yaptırabilir. Eğer operasyona engel teşkil edebilecek bir sağlık sorunları varsa ameliyatın yapılması için iyileşmenin gerçekleşmesi beklenir.

  Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

  Kalça estetiği hastanın ihtiyacına göre farklı amaçlarla ve tekniklerle uygulanabilir. Eğer kişi kalçasının küçük, düzleşmiş ve şekilsiz olmasından rahatsız ise kalça büyütme veya popo büyütme estetiği yapılır. Popo büyütme estetiği implantlı veya implantsız yapılabilir. Son zamanlarda oldukça popüler olan ‘Brezilian Butt Lift’ yani BBL kişinin kendi yağ dokusu ile poponun şekillendirilmesi bu ameliyata bir örnektir.

  Kişi poposunun büyüklüğünden şikayet ediyorsa istenmeyen bölgelerdeki yağ birikimi liposuction yardımı ile azaltılarak popoya daha çekici bir görünüm kazandırılabilir.

  İlerleyen yaş veya postbariatrik cerrahi (kilo vermek için yapılan metabolik operasyonlar) sonrası sık görülen sarkma şikayeti için ise popo lifting yani kalça kaldırma işlemleri uygulanabilir. Tüm bu sayılan operasyonlar sonrası kişi bedenine uygun, istekleri doğrultusunda ve estetik normlar çerçevesinde güzel ve çekici görünen kalçalara sahip olmuş olur.

  Kalça Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kalça büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılmaktadır. Böylece operasyon sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi oluşmaz. Kalça büyütme işlemi implantlı veya implantsız olarak yapılabilir. Vücudunda kalçayı şekillendirecek yeterince yağ dokusu bulunan hastalara liposuction yapılarak bu yağ greftleri ile popo büyütme ve şekillendirme işlemi yapılabilir. Daha dolgun kalçalar isteyen hastalara implant ile popo büyütme işlemi de yapılabilir.

  Kalça Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kalça küçültme ameliyatı da aynı şekilde genel anestezi ile yapılır. Kalça küçültme ameliyatı sırasında liposuction yardımı ile kalça çevresinde yer alan fazla yağ dokuları alınır. Böylece kalçalar yeniden şekillendirilir; sıkı, vücut ile uyumlu ve çekici bir kalça görünümü elde edilir.

  Kalça estetiği, ameliyatın yapılma amacına ve uygulanacak cerrahi tekniğe göre farklı sürelerde sonlanabilmektedir.

  Kalça Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Kalça estetiği öncesi hastalar, doktorla birlikte planlama sürecine katılırlar. Bu planlama sürecinde kalçanın yapısı, görünümü ve vücutla uyumu değerlendirilir. Hastanın kalça estetiğinden beklentileri dinlenir. Tüm bu veriler ışığında, ameliyat sırasında yapılacak olan işlemler kararlaştırılır. Ameliyat, doktor tarafından tamamen hastaya özel olarak planlanmış olur.

  Kalça estetiği yaptıran hastalar, ameliyatın ardından bir gece hastanede kalırlar. Bir ila iki hafta içerisinde gündelik yaşamlarına geri dönebilirler. İyileşme süreci tam olarak gerçekleşene kadar dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

  Kalça Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kalça estetiği sonrası dikkat edilmesi gereken durumlar şunlardır:

  • Bir süre yorucu işler yapılmamalıdır, sportif faaliyetlerden uzak kalınmalıdır.
  • Dinlenme, uyku ve oturma pozisyonlarına dikkat edilmelidir.
  • Doktor önerisi ile birkaç gün duş alınmamalıdır.
  • Genel hijyene dikkat edilmelidir.
  • Rutin kontroller aksatılmamalıdır.

  Doktorunuz kalça estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  İstanbul Kalça Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul kalça estetiği fiyatları, planlanan operasyonun amacına ve kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul kalça estetiği ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button