Liposuction İstanbul

  Liposuction İstanbul, insan vücudu, aldığı fazla besin maddelerini yağ olarak depolar. Bu yağ birikimleri vücudun belli bölgelerinde, diğer bölgelere kıyasla çok daha belirgindir. Halk arasında bölgesel yağlanma olarak bilinen bu durum, vücut estetiği için oldukça önemli olan kıvrımların kaybolmasına sebep olur. Bölgesel yağlanma yaşayan bazı kişiler, bel ve karın bölgelerindeki kalınlaşmadan bazıları ise bacak ve basenlerindeki kalınlaşmadan şikâyet ederler. Bahsettiğimiz durumlar hem kadınlarda hem de erkeklerde oldukça yaygın bir şekilde görülmektedir. Erkeklerde, saydıklarımıza ek olarak özellikle de meme bölgesinde büyüme ve belirginleşme görülebilir. Bölgesel yağlanmanın giderilmesi için tercih edilen en etkili yöntem liposuction İstanbul işlemidir. İstanbul liposakşın işlemi sayesinde; karın, uyluk ve bacaklar, kalça, bel, sırt, kollar ve gıdı gibi pek çok vücut bölgesine müdahale etmek mümkündür. İstanbul liposuction işlemi, bu gibi bölgelerin yeniden şekillendirilmesi, vücudun çekici ve estetik hatlara kavuşması için yapılan en etkili uygulamalardan biridir. Yazımızın devamında ‘’Vaser liposuctionın avantajları nelerdir?’’, ‘’Liposuction İstanbul nasıl yapılır?’’ ve ‘’Bölgesel yağlar nasıl erir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul vaser liposuction işlemi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Liposuction Nedir? Liposakşın Ne Demek?

  Liposuction, bedenin belli bölgelerinde yer alan fazla yağ dokularının alınması amacıyla kullanılan uygulamadır. Bu uygulama teknolojinin de gelişmesi ile günümüzde farklı cihazlarla yapılabilmektedir. Klasik liposuctionda yağlar cerrahın fiziksel gücüyle mekanik olarak parçalanır ve vücuttan uzaklaştırılır. Enerji bazlı cihazlarla yapılan liposuctionda ise yağ parçalanması vaser yada benzer işlevdeki cihazın verdiği enerji ile gerçekleştirilir. Bunlar çok daha modern ve yeni uygulamalardır. Bu cihazlar sayesinde çok daha etkili şekilde yağ fazlalıkları alınmakta, aynı zamanda işlem sırasında oluşabilecek kanama riski de azaltılabilmektedir. Yazımızın devamında her iki uygulamanın da detaylarından bahsedeceğiz.

  Liposuction Neden Yapılır?

  Liposuction şu gibi bölgelerin inceltilmesi, şekillendirilmesi ve estetik bir görünüme kavuşabilmesi için yapılır:

  • Uyluk ve diz bölgesi.
  • Kalça ve çevresi.
  • Karın, bel ve sırt bölgesi.
  • Göğüs ve koltuk altı çevresi (Özellikle de erkeklerde meme bölgesi için)
  • Ayak bileği ve çevresi.
  • Gıdı bölgesi

  Liposuction işlemi bahsettiğimiz amaç doğrultusunda, yukarıda saydığımız bölgelere uygulanmaktadır.

  Bölgesel Yağlanmalar Nasıl Geçer?

  Bölgesel yağlanmalar çoğu zaman spora ve diyete karşı dirençlidirler. Bu yüzden çok nadiren kişinin çabaları sonucu erirler. Günümüzde liposuction gibi hızlı ve modern işlemler sayesinde bölgesel yağlanmalardan kolayca kurtulmak mümkündür.

  Liposuction İstanbul Kimler İçin Uygundur?

  Liposuction işlemi bu operasyonun kazanımlarını gerçekçi şekilde kavrayan ve liposuction işleminden fayda görecek 18 yaşından büyük herkese yapılabilir. Ancak liposuction’ın bir kilo verme ameliyatı değil, vücut şekillendirme operasyonu olduğu hastaya anlatılmalıdır. Hastanın kilo verme amacı varsa operasyondan beklentileri ile ameliyattan kazanımları örtüşmeyebilir. Bu sebeple kişi diyet, spor, metabolik operasyonlar vs ile kilo kaybı sonrası kurtulamadığı yağ depolarından kurtulmak üzere bu operasyona alınmalıdır.

  Liposuction İstanbul Nasıl Yapılır?

  Liposuction işlemi yaygın olarak iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki klasik liposuction, diğeri ise vaser liposuctiondır. Her iki yöntemde de anestezinin türüne, yapılacak olan işlemin kapsamına işlem alanına göre karar verilir. Çoğunlukla lokal anestezi yeterli olsa da bazı durumlarda genel anestezi gerekebilir. Böylece hastaların işlem sırasında ağrı hissi duyması önlenmiş olur. Klasik liposuction işlemini vaser liposuctiondan ayıran nokta; yağların parçalanması için cerrahın mekanik güç uygulamasıdır. Bu işlem öncesi yağ parçalanmasını kolaylaştırmak ve kanama riskini azaltmak için özel bir solüsyon alana infiltre edilerek yeterli süre beklenir. Daha sonra özel kabuller ile parçalanan yağ dokusu vücuttan uzaklaştırılır.

  Vaser liposuctionda ise yağ eritme işlemi için özel bir cihazdan yardım alınır. Bu cihaz ultrason dalgaları ile yağların erimesini ve liposuction yapılan bölgenin şekillendirilmesini mümkün kılar. Bu dalgalar doku odaklı çalışarak sadece yağ doku üzerinde etkili olur. Bu da çevre dokuların travmatize olmasını engeller. Vaser liposuction işleminde de yine özel bir solüsyonla doku infiltre edilir ve vaser uygulanır. Sonrasında parçalanan yağ dokusu kabullerle tahliye edilir. Vaser ile liposuction yöntemiyle yağ dokuları çok daha kolay ve daha az travmatik olarak vücuttan uzaklaştırılır. Kanama riski ve buna bağlı morarma ihtimali daha azdır. İyileşme süreci daha hızlıdır.

  Liposuction işleminde sadece kanüllerin gireceği şekilde minik kesiler yapılır. Bu kesiler de nispeten daha saklı alanlara yerleştirilerek gizlenir. Liposuction İstanbul işlemi yapılacak alan sayısına göre 1 ila 3 saat kadar sürebilmektedir.

  Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Liposuction büyük cerrahi kesiler yapılmadığından kıyasla konforlu işlemdir. Hastalar işlem yapıldıktan bir gün sonra taburcu edilirler. İşlemi takip eden birkaç hafta içerisinde büyük oranda iyileşme görülür ve hastalar doktor önerisi ile gündelik yaşamlarına devam edebilirler. Ancak doku iyileşmesi 1 yıl boyunca devam edeceğinden nihai sonucu görmek için beklemek gerekir.

  Liposuction Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Liposuction sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Liposuction sonrası doktorun uyguladığı bandaj önerilen süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Pıhtı atma ihtimalini en aza indirmek için hasta mümkün olduğunca erken mobilize edilmeli ve belli aralıklarla hareket etmeye teşvik edilmelidir.
  • Liposuction işleminin kapsamına göre ağır sporlardan ve aktivitelerden bir süre uzak kalınmalıdır.
  • Liposuction sonrası bir süre havuza, denize veya kaplıcaya girilmemelidir.
  • Vücut hijyenine dikkat edilmelidir.
  • Doktor önerilerine uyulmalıdır.

  Doktorunuz liposuction öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Liposuction Fiyatları 2024

  İstanbul liposuction fiyatları, yapılan işlemin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul vaser liposuction fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button