Bacak Estetiği İstanbul

  Bacak Estetiği İstanbul, bacaklar, vücudumuzdaki en uzun kemiklerden; aynı zamanda bu kemikleri saran güçlü kas, yağ ve deri dokusundan meydana gelirler. Bacakların görünümü çoğu zaman tamamen bu saydığımız dokular çerçevesinde şekillenir. Bazı kişiler yapısal olarak asimetrik bacaklara sahip olabilirler. Bazı kişilerde ise bacak kemiklerinin şekli sebebiyle çarpık bacak durumu görülebilir. Bölgesel yağ depolanması nedeniyle bacak şekli çekici bir görüntüden uzak olabilir. Vücudun estetik bütünlüğü için çok önemli olan bacaklar, bahsettiğimiz durumlardan dolayı çekici kabul edilmeyen bir görünüme sahip olabilirler.

  İstanbul bacak estetiği, yukarıda bahsetmiş olduğumuz şekil bozukluklarını ve eşitsizlikleri gidermek için kullanılan en etkili uygulamalardan biridir. Bu uygulama sırasında bacaklardaki yağ dokuları yeniden konumlandırılabilir. Bacaklar inceltilebilir ve bacaklarda sarkmaya sebep olan fazla deri dokuları alınabilir. Böylece birbirleriyle uyumlu, sıkı ve çekici bir bacak görünümü elde edilebilir. Yazımızın devamında ‘’Çarpık bacak nasıl geçer?’’, ‘’Simetrik olmayan bacaklar nasıl düzeltilir?’’, ‘’Bacaklar nasıl inceltilir?’’ ve ‘’Bacak estetiği nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul bacak estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Bacak Estetiği Nedir?

  Bacak estetiği, bacaklarda görülen estetik kusurların ve şekil bozukluklarının giderilmesi için yapılan operasyondur. Bu operasyon, bacaklar arasındaki uyumsuzlukları, bacakların şekillerini ve görünümlerini düzenlemek için yapılır. Bacaklarda görülen şekil bozuklukları arasında en sık karşılaşılanlar bacakların çarpık olması, gereğinden fazla kalın veya ince olması, bacakların birbiriyle uyumsuz veya asimetrik yapıda olması, diz ve uyluk gibi bölgelerde bölgesel yağ depolanmaları sayılabilir. Bunun dışında yaşlanma veya postbariatrik cerrahi sonrası özellikle uyluk bölgesinde sarkmalar görülebilir. Bu gibi bozukluklar kişilerin görünümlerini olumsuz etkileyebilir. Bacak estetiği ile bu tarz uyumsuzlukları gidermek, bacakları inceltmek veya şekillendirmek mümkündür.

  Bacak Estetiği Neden Yapılır?

  Bacak estetiği şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Çarpık bacak görünümünü ortadan kaldırmak.
  • Bacaklar arasındaki uyumsuzlukları ve asimetriyi gidermek.
  • Bacakların diğer vücut bölgeleri ile uyumlu bir görünüme kavuşmasını sağlamak.
  • Bacakların inceltilmesi veya kalınlaştırılması.
  • Bacaklarda görülen sarkmaların giderilmesi.
  • Bacakların estetik olarak daha hoş görülmesini sağlamak.

  Bacak Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Bacak estetiği ameliyata engel sağlık sorunu olmayan 18 yaşını doldurmuş olan hem erkek hem de kadın bireyler için uygundur. Bazı özel durumlarda reşit olmayan bireylere de ebeveynlerinden ve yasal vasilerinden izin alınarak bacak estetiği yapılabilir.

  Bacak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Bacak estetiği pek çok farklı teknikle gerçekleştirilebilen bir operasyondur. Ameliyat genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir. Kişinin ameliyat sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyması engellenir.

  Bacak estetiği sırasında bacaklar inceltilmek isteniyorsa hedef bölgelerdeki yağ dokularına müdahale edilir. Liposuction yardımı ile istenmeyen bölgelerdeki yağlar alınarak inceltilir ve bacağın geri kalanıyla uyumlu hale getirilir. Böylece hastalar ince, sıkı ve eşit bacaklara sahip olurlar.

  Bacaklarının kalınlaştırılmasını veya şekillendirilmesini isteyen hastalara yağ enjeksiyonu veya bacak implantları ile bacak estetiği yapılarak estetik olarak hoş bacaklara sahip olmaları sağlanabilir. Çarpık bacak denilen şekil bozuklukları, baldır bölgesinin ince olması, bacakların formunun estetik olarak hoş olmaması gibi sorunlar bacağa yağ enjeksiyonu ve bacak implantları ile düzeltilebilir.

  Yaşlanma veya fazla kilo alıp verme sonrası özellikle uyluk bölgesinde meydana gelen sarkmalar uyluk germe ve liposuction yardımı ile toparlanabilir.

  Bacak estetiğinin süresi, ameliyatın yapılma amacına ve uygulanacak tekniğe göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Bacak Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Bacak estetiği öncesi yapılan muayenede bacaklarda var olan estetik kusurlar, şekil bozuklukları, asimetriler, bölgesel yağlanmalar ve benzer sorunlar tespit edilir. Hastaların nasıl bir bacak görünümü istedikleri öğrenilir. Böylece kişiye özel bir tedavi planı oluşturulur.

  Bacak estetiği olan hastalar aynı gün veya ertesi gün taburcu olabilirler. Hastalar taburculuk sonrası ortalama 10 gün içerisinde gündelik yaşamlarına dönebilecek ölçüde iyileşirler. Tam iyileşme yapılan ameliyatın kapsamına göre 2 ayı bulabilir. Bu süreçte bazı durumlara dikkat edilmesi gerekir.

  Bacak Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Bacak estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler:

  • Ameliyat sonrasında bacak hareketlerine dikkat edilmelidir.
  • Ağır ve yorucu aktiviteler yapılmamalıdır.
  • Ameliyat sonrası uygulanan bandaj önerilen süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Tam iyileşme sağlanana kadar havuza, denize veya kaplıcaya girilmemelidir.
  • Doktor önerilerine uyulmalı ve genel kontroller aksatılmamalıdır.

  Doktorunuz bacak estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Bacak Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul bacak estetiği fiyatları, yapılan ameliyatın kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İstanbul bacak estetiği ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button