Botoks İstanbul

  Botoks İstanbul, insanlar, sosyal etkileşimler sırasında yüzlerinde oluşan mimikler yardımı ile kendi duygu ve düşüncelerini çok daha etkin bir şekilde ifade ederler. Bu mimikler özellikle ağız, göz ve alın çevresinde meydana gelirler. Mimik kasların belli şekilde kasılması ve gevşemesi ile oluşan çizgiler zaman içerisinde üzerindeki ciltte kırışıklıklara yol açabilirler. Bu kırışıklıklar ilerleyen yaş ve çevresel faktörlerin de etkisi ile daha da belirginleşebilirler. En nihayetinde kişinin yüzünde yaşlı ve yorgun bir ifade oluşmasına sebep olurlar. Günümüzde yüzün çeşitli bölgelerine uygulanan nörotoksin yani İstanbul botoks enjeksiyonları ile bu kırışıklıklardan kurtulmak mümkündür. Botoks İstanbul işlemi, yüzde yer alan pek çok kas dokusuna uygulanabilmektedir. Bu işlem sayesinde hedef bölgelerdeki kas aktivitesi belli oranda azaltılır. Böylece bu kasların yoğun çalışmasına bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar ortadan kaybolur veya hafifler. Eğer bu kırışıklıklar sadece mimik yaparken ortaya çıkan dinamik kırışıklıklarsa kişi İstanbul botoks uygulamasından oldukça tatmin edici şekilde fayda görecektir. Ancak uzun süre tedavi edilmemiş, mimik yapmadan da kendini belli eden statik kırışıklıklarda botoks İstanbul ile birlikte dolgu uygulaması da gerekebilir. Nörotoksin uygulamaları sayesinde kişi çok daha genç, canlı ve parlak bir cilt dokusuna sahip olur. Kırışıklık tedavisinin yanı sıra terleme, diş sıkma ve migren gibi sağlık sorunları için de nörotoksin uygulamaları başarıyla uygulanmaktadır.

  Migren botoksunda tetik noktaları olarak bilinen noktalara uygun miktarda botoks enjekte edilerek kişinin migren atakalarının sıklığının azaltılması hedeflenir. Her migren hastası botoks uygulaması için uygun değildir. Bu uygulamadan fayda görüp görmeyeceği kişi muayene edildikten sonra belli kriterlere uyup uymadığı dikkate alınarak belirlenir. Buna göre işlem gerçekleştirilir. İstanbul botoks genellikle stresin neden olduğu diş sıkmanın da tedavi araçlarından biridir. En kuvvetli ısırma kası olan masseter kasına uygulanan nörotoksin yani diş sıkma botoksu, bu kasın zayıflamasına ve hastanın diş sıkma probleminin kaybolmasına sebep olur. Böylece çene ağrısı ve diş minesi aşınması gibi problemlerin önüne geçilir. Bunun dışında el, ayak ve koltuk altı terleme probleminde de nörotoksin uygulamaları hayat kalitesini oldukça artıran bir uygulamadır. Uygulaması kolay ve hızlı olan bu yöntemle bilgili bilgileri ‘’Terleme tedavisi’’ başlıklı yazımızda bulabilirsiniz. Yazımızın devamında ‘’Botoks nerelere yapılabilir?’’, ‘’Botoksun etkileri ne kadar devam eder?’’, ‘’Botoks ne zaman tekrarlanmalı?’’ ve ‘’Botoksun faydaları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul botoks işlemi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Botoks Nedir?

  Botoks adıyla bilinen nörotoksin clostiridium botulinum adı verilen bir bakteriden elde edilen toksindir. Küçük dozları bile oldukça etkili olan botoks günümüzde en sık tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalarından biridir. Bu işlem sayesinde hedef bölgedeki mimik kaslarının aktiviteleri, kontrollü bir şekilde azaltılır. Böylece bu kasların yoğun bir şekilde kasılmasına bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar ortadan kaldırılmış olur. Yüz rahat, genç ve çekici bir görünüme kavuşur.

  Botoks aynı zamanda bazı işlevsel sorunların giderilmesi için de kullanılmaktadır. Mesela botoks işlemi ile aşırı terleme sorununu ortadan kaldırmak, bazı baş ağrısı türlerinin sıklığını ve şiddetini azaltmak, diş sıkma probleminden kurtulmak mümkündür.

  Botoks İstanbul Neden Yapılır?

  Botoks işlemi pek çok amaç doğrultusunda yapılabilir, bunlar:

  • Alın, kaz ayağı, kaş arası, sigara çizgileri, burun sırtındaki tavşan çizgileri, boyunboyun bantları gibi kırışıklıkların giderilmesini sağlamak.
  • Gummy smile denilen diş etini gösteren gülüş bozukluğunu gidermek.
  • Ağız kenarı düşüklüğünü ortadan kaldırmak.
  • Yüzün daha estetik, uyumlu ve çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Aşırı terleme sorununu çözmek.
  • Baş ağrılarının sıklığını ve şiddetini azaltmak.
  • Diş sıkma problemini çözmek.

  Botoks işlemi, yukarıda sıralamış olduğumuz nedenlerden yapılabilmektedir.

  İstanbul Botoks Nerelere Yapılır?

  Botoks şu gibi bölgelere yapılabilir:

  • Göz çevresine.
  • Alın bölgesine.
  • Kaş arasına.
  • Burun çevresine.
  • Boyun ve dekolteye
  • Diş sıkma problemini gidermek için çene bölgesine.
  • Aşırı terleme sorununu gidermek için koltuk altı, el ve ayak tabanına.
  • Migren gibi ciddi baş ağrısı ataklarının sıklığını ve şiddetini azaltmak için belirli tetik noktalara.

  Botoks İstanbul Kimler İçin Uygundur?

  Botoks işlemi mimiklere bağlı kırışıklıkları başlamış herkese yapılabilmekle birlikte kişinin 18 yaşını tamamlamış olması beklenir. Nörotoksin uygulamalarının erken yaşlarda başlanması kırışıklıkların derinleşmesine ve ilerlemesine engel olur. Kırışıklıkların uzun süre tedavi edilmemesi sonucu derinleşen ve mimik yapmadan da görülen statik kırışıklıkların varlığında botoks tek başına yeterli olmamakta, genellikle dolgu ile kombine tedavi etmek gerekmektedir. Bu yüzden bilinen aksine botoks yalnızca orta yaşlı veya daha büyük bireylere değil, ihtiyacı olan reşit herkese yapılabilir.

  Terleme ve diş sıkma tedavisi için yine reşit olan herkese yapılabilmektedir. Sadece migren şikayeti ile gelen hastalar için belli kriterler vardır. Bu işlem için uygun olup olmadığınıza, botoks uygulamasından fayda görüp görmeyeceğinize doktorunuz muayene ettikten sonra karar vererek sizi bilgilendirecektir.

  Bunun dışında tüm enjeksiyon ve uygulamalarda olduğu gibi botoks yapılacak olan bölgede açık yara veya enfeksiyon söz konusu ise bir süre beklenmesi tavsiye edilir.

  Botoks Kalıcı Mıdır?

  Botoksun etkileri sinir rejenerasyonu tamamlandığı zaman içerisinde kaybolur. Yani botoks işlemi kalıcı değildir. Botoks işlemi sırasında hedef kaslara uygulanan ilaç kasın gücüne, kullanım sıklığına bağlı olarak zaman içerisinde etkinliğini kaybeder. Bu süre kişiden kişiye değişir. İsteyen hastalar doktorlarına danışarak botoks işlemini tekrarlatabilirler.

  Botoks Ne Zaman Tekrarlanmalı?

  Daha önce de bahsettiğimiz gibi botoks işlemi kalıcı bir uygulama değildir. Ancak tekrarlandığı takdirde kazanımları çok daha uzun süreler kalıcılık gösterir. Bu yüzden eğer işleme engel teşkil edebilecek bir durum söz konusu değilse botoks işleminin belli aralıklarla tekrarlanması önerilir. Botoks işlemi, doktor önerisine göre 4 ila 6 ayda bir tekrarlanabilir.

  Botoks Nasıl Yapılır?

  Botoks işlemi, cilde ağrı kesici bir krem sürülmesi ile başlar. Bu krem kişinin, işlem sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymasını engeller. Daha sonra hedef bölgelere enjeksiyon yoluyla nörotoksin uygulanır. Böylece bu bölgelerdeki kas aktiviteleri azaltılmış; kırışıklıklar ve çizgiler ortadan kaldırılmış olur. Daha önce bahsettiğimiz gibi botoks işlemi; aşırı terleme sorunu, diş sıkma problemi ve migren atakları için de kullanılabilmektedir.

  Botoks uygulaması oldukça hızlı bir işlemdir, çoğu zaman 10 dakika içerisinde tüm işlem son bulur. İşlemin etki göstermesi 3-4 günü bulabilir. Etkinliğinin süresi ise tedavisi yapılan duruma, kasın gücüne ve kullanım sıklığına, yani kişiden kişiye değişiklik gösterecektir.

  Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Hastalar botoks sonrası gündelik yaşamlarına devam edebilirler ancak bir süre şu gibi durumlara dikkat etmeleri önerilir:

  • Uygulama bölgesine masaj yapılmamalıdır. Bölge ovuşturulmamalıdır.
  • Botoks uygulanan bölge su ile temas ettirilmemelidir.
  • İşlem sonrası kişi terleyeceği aktivitelerden (spor, hamam, sauna, buharlı banyo gibi) bir süre uzak durmalıdır.
  • Birkaç saat yatılmaması önerilir.

  Doktorunuz, botoks öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Botoks Fiyatları 2024

  İstanbul botoks fiyatları 2024, botoksun nereye, hangi ölçüde ve hangi amaçla uygulandığına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu yüzden talep edilen işlemi bilmeden net bir fiyattan bahsetmek mümkün değildir. İstanbul botoks ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button