Gençlik Aşısı İstanbul

  Gençlik aşısı İstanbul, insan cildi, basit bir doku değil; canlı ve karmaşık bir organdır. Bünyesinde kendisini yenileyen, gençleştiren ve besleyen pek çok özel hücre ve mekanizma barındırır. Bu hücreler ve mekanizmalar belli aralıklarla cilt katmanlarının yenilenmesini, iyileşmesini ve canlılık kazanmasını sağlarlar. Ancak bu mekanizmalar, sorunsuz bir şekilde çalışabilmek için çeşitli kaynaklara ihtiyaç duyarlar. Bu kaynaklar antioksidan vitaminler, mineraller, aminoasitler gibi cildin yapıtaşlarıdır. Bahsettiğimiz kaynaklar cilde düzenli bir şekilde ulaştırıldığı takdirde cilt katmanları, kendilerini düzenli bir şekilde yenileyebilir, cilt yaşlanması geciktirilebilir ve sağlıklı bir yapıya sahip olabilir. Ancak pek çok kişinin cildi güneşe korunmasız maruziyet, yetersiz ve dengesiz beslenme, sigara kullanımı gibi sağlıksız hayat tarzı nedeniyle bu kaynaklara düzenli bir şekilde ulaşamamakta veya olan kaynaklarını da tüketmektedir. Gerek cildin kanlanmasıyla gerek kaynakların eksikliğiyle ilgili sorunlar cildin yenilenme mekanizmalarını aksatmaktadır. Bu da bireyin yaşlı, kuru, kırışmış ve yıpranmış bir cilt görünümüne sahip olmasına yol açmaktadır. Gençlik aşısı, bünyesinde barındırdığı özel aktif maddeler yardımı ile cildi direkt olarak destekler ve bahsetmiş olduğumuz yenilenme mekanizmalarını aktifleştirir. Böylece cilt hızla yenilenmeye, gençleşmeye ve canlılık kazanmaya başlar.

  Gençlik aşısı ameliyatsız estetik uygulamaları arasında en sık tercih edilen işlemlerden biridir. Yazımızın devamında ‘’Gençlik aşısının içinde ne var?’’, ‘’Gençlik aşısı kalıcı mıdır?’’, ‘’Gençlik aşısı nasıl yapılır?’’ ve ‘’Gençlik aşısının avantajları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul gençlik aşısı uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik uygulamalar alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Gençlik Aşısı Nedir?

  Gençlik aşısı, cilt dokusunun nemlendirilmesi, onarılması, desteklenerek gençleşmesi için yapılan özel bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında, cildin ihtiyaç duyduğu kaynaklar, direkt olarak cilt altına enjekte edilir. Böylece cilt nemlenir, cilde zarar veren oksidan maddeler bertaraf edilir ve ciltteki iyileşme mekanizmaları aktiflenir. Ciltteki oksidatif strese bağlı hasarlar onarılmaya başlar. Gençlik aşısı sayesinde birey çok daha dinamik, genç ve parlak bir cilde kavuşur.

  Gençlik Aşısı İstanbul Neden Yapılır?

  Gençlik aşısı şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Cildin oksidatif hasarının onarılmasını sağlamak.
  • Cildin nemlendirilerek canlanmasını sağlamak.
  • İnce kırışıklık görünümünü azaltmak.
  • Ciltte meydana gelen yıpranmayı gidermek.
  • Cildi genç ve çekici bir görünüme kavuşturmak.
  • Cilt yüzeyindeki lekelerin iyileşmesini sağlamak.

  Gençlik aşısı bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

  Gençlik Aşısı Kimlere Yapılabilir?

  Gençlik aşısı, 18 yaşını dolduran ve bu işlemden fayda görecek herkese yapılabilmektedir. Klinik ortamında lokal anestezi altında yaklaşık 10-15 dakikada uygulanabilir. Bu işlem sırasında cildi destekleyen maddeler, enjeksiyon uygulamaları ile cilde ulaştırılır. Yani cerrahi kesiler, dikişler ve benzeri zorlu işlemler kullanılmaz. Bu yüzden gençlik aşısına engel teşkil edebilecek durumların sayısı oldukça azdır.

  Gençlik Aşısı Kalıcı Mıdır?

  Gençlik aşısı sayesinde canlanan ve onarılan cilt, uzun süreler boyunca bu kazanımları korur. Ancak kronolojik yaşlanma ve çevresel faktörler nedeniyle cildin yaşlanması ve yıpranması devam etmektedir. Bu yüzden gençlik aşısını belli aralıklarla tekrarlamak gençlik aşısının ciltteki etkisini ve etki süresini uzatacaktır. Doktorunuz konu hakkında daha detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  Gençlik aşısı şu gibi bölgelere uygulanabilir:

  • Alın ve kaş çevresi.
  • Burun çevresi.
  • Göz altları.
  • Göz çevresi.
  • Yanak ve elmacık kemiği çevresi.
  • Çene bölgesi.
  • Boyun ve dekolte bölgesi.
  • Dudak ve ağız çevresi.

  Bu gibi bölgelerdeki yıpranma ve yaşlanma etkileri gençlik aşısı ile hafifletilebilir.

  Gençlik Aşısının İçerisinde Ne Var?

  Gençlik aşısı olarak tabir edilen zengin kokteyl, bünyesinde cildi destekleyen çeşitli maddeler barındırır. Bu maddeler arasında antioksidan vitaminler, mineraller, aminoasitler ve biyomimetik peptidler gibi çeşitli organik bileşenler yer alır. Bu maddeler cildin iyileşme süreçlerini hızlandırır, cildi nemlendirir, besler ve desteklerler. Böylece hedef bölgelerdeki yıpranma ve yaşlanma belirtileri ortadan kaybolur, cilt çok daha genç ve dinlenmiş bir görünüm kazanır.

  Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

  Gençlik aşısı işlemi, uygulama bölgesine anestezi bir krem sürülmesi ile başlar. Kremin etkisi kendini gösterince, özel mezoterapi iğneleri ile bölgeye, daha önce içeriğinden bahsetmiş olduğumuz gençlik aşısı uygulanır. Gençlik aşısı uygulaması yaklaşık 10-15 dakika kadar sürmektedir.

  Gençlik Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Gençlik aşısı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Uygulamanın yapıldığı bölgeye masaj yapılmamalıdır veya ovuşturulmamalıdır.
  • Bölgeye bir gün boyunca sıcak su temas ettirilmemelidir.
  • Mümkünse sırt üstü bir pozisyonda uyunmalı ve dinlenilmelidir.

  Gençlik aşısı hasta için oldukça zahmetsiz bir uygulamadır. Hastalar, işlemin hemen ardından gündelik yaşamlarına devam edebilirler.

  İstanbul Gençlik Aşısı Fiyatları 2024

  İstanbul gençlik aşısı fiyatları, yapılan uygulamanın kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul genlik aşısı ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik uygulamalar alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button