Terleme Tedavisi İstanbul

  Terleme tedavisi İstanbul İnsanlar, çok gelişmiş bir ısı kontrol sistemine sahiptirler. Vücut sıcaklığının optimal aralıkta tutulması hayati önem taşıdığından vücut sıcaklığı belli bir seviyenin üzerine çıktığında, terleme yardımı ile vücutlarının normal sıcaklıklara dönmesini sağlarlar. Bu durum kişinin kontrolü dışında gerçekleşir. Bazı kişiler, vücutlarının ihtiyaç duyduğundan çok daha fazla terleyebilirler. Yaz veya kış fark etmeksizin ufak fiziksel aktiviteler sırasında veya stres yaşadıklarında aşırı terleme tecrübe edebilirler. Tıbbi olarak hiperhidrosis olarak adlandırılan bu durum bireylerin gündelik yaşamlarını zorlaştırır.

  Aşırı terleyen bireyler, özellikle de yaz aylarında gün içerisinde defalarca kıyafet değiştirmek veya duş almak zorunda kalabilirler. Aktif bir sosyal veya çalışma hayatı olan kişiler bu durumdan çok daha olumsuz bir şekilde etkilenirler. Kişiler spora gitmekten veya arkadaşlarıyla sosyalleşmekten kaçınabilir. Aşırı terleme şikayeti ellerde de varsa el sıkışma veya objeleri tutma gibi basit gündelik aktiviteler dahi kişiye büyük zorluk çıkarabilir. Ayaklarda terleme sorunu koku problemine yol açabilir. Aşırı terleme sorunu, günümüzde nörotoksin enjeksiyonu (terleme botoksu) gibi modern uygulamalar yardımı ile ortadan kaldırılabilmektedir. Böylece bireyler, fazla terlemeye bağlı olarak yaşadıkları olumsuzluklardan kurtulabilmektedirler. Yazımızın devamında ‘’Terleme tedavisi nedir?’’, ‘’Neden çok terliyorum?’’ ve ‘’Botoksla terleme tedavisi nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul terleme tedavisi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik uygulamalar alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Terleme Tedavisi Nedir?

  Terleme tedavisi, aşırı terleme yani hiperhidrosis sorunu bulunan bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak ve hayat kalitesini artırmak için yapılan uygulamadır. Bu uygulama botoksla terleme tedavisi olarak da bilinmektedir. Tedavi sırasında, aşırı terlemeye sebep olan ter bezlerinin aktiviteleri, nörotoksin (botoks) yardımı ile azaltılır. Böylece bireyler aşırı terleme sorunundan kurtulmuş olurlar. Günümüzde aktör ve aktrislerden iş insanlarına; siyasetçilerden sanatçılara kadar aktif bir sosyal yaşamı olan pek çok kişi terleme tedavisi yaptırmaktadır.

  Aşırı Terleme Neden Olur? Aşırı Terleme Sebepleri Nelerdir?

  Aşırı terleme nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • Metabolizmanın normalden hızlı çalışması.
  • Genetik, ailevi yatkınlık.
  • Bazı hormonal hastalıkları.
  • Ter bezlerinin normalden daha çok çalışması.
  • Aşırı stres.
  • İlaç kullanımı.

  Bu gibi faktörler sebebi ile aşırı terleme yaşayan bireyler, botoksla terleme tedavisi yaptırarak bahsi geçen sorundan kurtulabilirler.

  Terleme Tedavisi İstanbul Kimler İçin Uygundur?

  Terleme tedavisi, 18 yaşını doldurmuş hemen hemen her birey için uygundur. Hastalar terleme tedavisi öncesinde doktor tarafından detaylı incelemelerden geçerler. Böylece işleme engel olabilecek olası sağlık sorunları tespit edilmiş olur.

  Terleme Tedavisi Kalıcı Mıdır?

  Terleme tedavisi kalıcı bir işlem değildir. Terleme tedavisi sırasında uygulanan nörotoksin yani botoks ilacı zaman içerisinde yeni sinir bağlantılarının oluşması ile etkinliğini kaybeder. Terleme tedavisinin etkileri ortalama 3 ila 5 ay boyunca korunmaktadır.

  Terleme Tedavisi Tekrarlanabilir Mi?

  Terleme tedavisi tekrarlanabilen bir işlemdir. Hastalar, isterlerse yalnızca belli mevsimlerde veya yılın her dönemi düzenli olarak terleme tedavisi yaptırabilirler. Genel olarak yılda iki seans ile terleme tedavisinin etkilerini korumak mümkündür.

  Terleme Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Terleme tedavisi tam olarak diğer botoks uygulamaları ile aynı şekilde yapılır. İşlem öncesinde hastanın hedef bölgelerine anestezik krem sürülür. Sürülen krem sayesinde hastalar botoks enjeksiyonlarını hissetmezler.

  Kremin etkileri başladıktan sonra doktor botoks ilacını özel enjeksiyon uygulamaları ile hedef bölgelere uygular. Bu bölgeler koltuk altları, avuç içi veya ayak tabanları olabilir. Böylece aşırı terlemeye sebep olan dokular, kontrollü bir şekilde yatıştırılır. Terleme tedavisi hemen hemen 30 dakika içerisinde son bulur.

  Terleme Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Terleme tedavisi sonrası şu gibi durumlara dikkat edilmesi önerilir:

  • Botoks işleminin uygulandığı bölgeye masaj yapılmamalıdır.
  • Terleme tedavisi sonrası bölgeye bir süre su temas ettirilmemelidir.
  • Uygulama bölgesinde bir miktar kızarıklık görülebilir. Bu gayet normaldir, doktor önerisi olmadıkça bölgeye herhangi bir uygulama yapılmamalıdır.

  Botoksla terleme tedavisi oldukça basit ve hızlı bir uygulamadır. Hastalar tedavinin hemen ardından gündelik yaşamlarına ve işlerine dönebilirler. Ancak bu süreçte, yukarıda bahsetmiş olduğumuz durumlara dikkat edilmelidir.

  Doktorunuz, terleme tedavisi sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında sizi daha detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Terleme Tedavisi Fiyatları 2024

  İstanbul botoksla terleme tedavisi fiyatları; işlemin kapsamına, uygulanacak alanın büyüklüğüne, kullanılacak ilaç miktarına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu yüzden aşırı terleme tedavisi fiyatları hakkında net bir rakamdan bahsetmek mümkün değildir. Doktorunuz tedavi ücreti ve benzer konularda detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır. İstanbul terleme tedavisi ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik uygulamalar alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button