Karın Germe İstanbul

  Karın germe İstanbul, karın bölgesi, bireyin yaşamı boyunca bir değişim içerisindedir. Kilo alıp vermek ve gebelik gibi süreçler, karın derisinin zaman içerisinde elastikiyetini kaybetmesine ve sarkmasına yol açabilir. Kilo alımı ve artan karın içi basınçla gerilen ve zamanla büyüyen karın cildi yaşlanmaya ve diğer faktörlere bağlı olarak gerginliğini yitirerek sarkmaya başlar. Cilt altı yağ dokunun ağırlığı da bu sarkmayı hızlandırırken, kilo vererek bu yağlardan kurtulmak ne yazık ki ciltte sarkmanın düzelmesi için yeterli olmaz. Karında meydana gelen sarkmalar, çatlaklar ve kırışıklıklar kişilerin tüm beden estetik algısını olumsuz etkileme potansiyeline sahiptir. Bunun sebebi, karnın; vücudun hemen hemen merkezinde yer alması ve vücudun pek çok estetik ünitesi arasında geçiş noktası olmasıdır. Bahsetmiş olduğumuz estetik problemler karın germe İstanbul estetiği gibi etkili operasyonlar ile ortadan kaldırılabilmektedir. Karın germe İstanbul estetiği, karın bölgesinin sıkılaşması, incelmesi ve estetik bir görünüm kazanması amacıyla yapılan gelişmiş bir operasyondur. Bu operasyon sayesinde bireyler çekici ve formda bir karın görünümüne sahip olabilirler. Yazımızın devamında ‘’Karında neden sarkma olur?’’, ‘’Karın sıkılaştırma nasıl yapılır?’’, ‘’Karın germe kimler için uygundur?’’ ve ‘’Karın sıkılaştırma ameliyatı kaç saat sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul karın germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Karın Germe Nedir?

  Karın germe, karın bölgesinin gergin, düz ve sıkı bir yapıya kavuşması için yapılan estetik operasyonudur. Bu operasyon sırasında karın çevresinde meydana gelen kırışıklıklar, çatlaklar ve sarkmalar giderilir. Böylece birey estetik açıdan oldukça çekici, düz ve formda bir karın görünümüne kavuşur. Karın germe ameliyatı kişinin ihtiyacına ve problemin şiddetine göre farklı tekniklerle yapılabilir. Bunlar arasında en sık yapılanları mini karın germe, tam karın germe, t-şeklinde karın germe (fleur de lis) sayılabilir.

  Karın Germe Neden Yapılır?

  Karın germe ameliyatı şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Karın bölgesini sıkılaştırmak.
  • İlerleyen yaş ve doğum gibi sebeplerden sarkan karın derisini toparlamak.
  • Gebelik gibi karın içi basıncı artırarak durumlarda birbirinden ayrışan karın kaslarını onarmak (rektus diyastazı)
  • Karın derisinde görülen kırışma ve çatlak gibi estetik kusurları ortadan kaldırmak.
  • Göğüs bölgesi, karın çevresi ve alt vücut bölgeleri ile uyumlu estetik geçiş hatları oluşturmak.
  • Sportif, genç ve çekici bir karın görünümü oluşturmak.

  Karın germe ameliyatı saydığımız amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Karın Germe Kimlere Yapılabilir?

  Karın germe işlemi bu operasyondan fayda görecek, reşit olan her bireye yapılabilmektedir. Eğer birey hali hazırda hamileyse, emzirme dönemindeyse veya yakın zamanda hamile kalmayı planlıyorsa karın germe işlemini bir süre ertelemesi önerilir. Bariatrik cerrahi sonrası kilo verme süreci devam eden, ideal kilosuna ulaşmamış kişilerde de beklemek sonucun daha iyi olması açısından önemlidir. Böylece bahsettiğimiz durumlar sebebiyle karında yeniden deformite oluşmasının önüne geçilir.

  Karın Germe İstanbul Kalıcı Mıdır?

  Karın germe ameliyatı kalıcı bir uygulamadır. Bu kalıcılık büyük oranda kişinin kendi yaşam tarzına, spor alışkanlıklarına ve beslenmesine bağlıdır. Eğer sağlıklı bir yaşam tarzı edinilirse karın germe ameliyatının etkileri onlarca yıl boyunca korunabilir.

  İstanbul Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Karın germe ameliyatı kişinin ihtiyacı ve şikayetlerine göre farklı tekniklerle yapılabilir. Hastanın karın cildinde sarkma çok ileri derece değilse, rektus diyastazı yoksa mini abdominoplasti operasyonu bu hastalar için yeterli olabilir. Bu operasyon genel anestezi altında yapılan bir operasyondur ve hastalar karın germe ameliyatı sırasında ağrı hissi duymazlar. Mini abdominoplasti operasyonunda göbek deliği altındaki alana müdahale edilir. Göbek deliği yeri değiştirilmez.

  Daha ciddi sarkma sorunu olan hastalara ise tam karın germe ameliyatı (klasik abdominoplasti) yapılır. Bu operasyonda karın derisi kaburgalara dek eleme edilerek fazlalık kısmı çıkarılır. Operasyon esnasında göbek deliği yeniden pozisyonlandırılır ve rektus diyastazı onarımı yapılır. Genellikle bu operasyonda, spor ve diyetle kaybolmaya dirençli olan bölgesel yağlanmalara da liposuction ile son verilebilir. Tüm bu işlemler sayesinde karın sıkı, estetik ve gergin bir yapıya kavuşur.

  T şeklinde abdominoplasti (fleur de lis) operasyonu genellikle bariatrik cerrahi sonrası fazla miktarda kilo veren ve ileri derece sarkması olan hastalarda uygulanır. Bu hastalarda klasik abdominoplasti karın cildindeki sarkmayı toparlamaya yeterli olmaz. Bu durumda tam abdominoplasti kesisine ek olarak karın orta hattan dik olarak inen ikinci bir kesi yapılarak horizontal olarak incelme sağlanır. Böylece bel ve simit bölgesinde yığılmanın önüne geçilmiş olur.

  Yine daha çok bariatrik cerrahi sonrası yapılan bir diğer abdominoplasti yöntemi 360 derece abdominoplastidir. Bu hastalarda hem karın ön duvarı hem yanlar hem de bel bölgesi çepeçevre opera edilerek kemer şeklinde tam bir eksizyon yapılır. Böylece hem karın hem beldeki sarkmalara giderilmiş olur.

  Tüm bu ameliyatlar sırasında özel, estetik dikiş işlemleri kullanılır. Dikişler, bikini bölgesinin içerisinde kalırlar. Zaman içerisinde de ten rengine yaklaşarak görünürlüklerini büyük oranda kaybederler.

  Karın germe ameliyatları yapılan işlemlerin kapsamına göre 2 ila 4 saat kadar sürebilmektedirler.

  Karın Germe İstanbul Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Karın germe ameliyatı öncesi hastaların ihtiyaçları ve talepleri dinlenerek yapılacak ameliyatın detaylarının kararlaştırılacağı bir planlama süreci gerçekleştirilir. Karında görülen estetik kusurlar ve müdahale edilecek alanlar belirlenir. Doktor, elde edilen tüm bu bilgiler eşliğinde kişiye en uygun ameliyat planını oluşturur.

  Karın germe ameliyatı sonrası hastalar genellikle bir gece boyunca hastanede kalırlar. Bu süreçte ameliyat bölgesinin bakımı yapılır. Hastalar, ameliyatın ardından yaklaşık bir hafta sonra gündelik yaşamlarına dönebilirler. Ancak tam iyileşme gerçekleşene kadar doktor önerilerine uymaya devam etmelidirler.

  Karın Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Karın germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Doktorun önerdiği korse belirtilen süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Sırt üstü bir pozisyonda dinlenilmeli ve uyunmalıdır.
  • Karın germe ameliyatı sonrası ameliyattan 3 ila 4 gün sonrasına kadar duş alınmamalıdır.
  • Karın bölgesini zorlayabilecek hareketlerden kaçınılmalıdır.
  • Bir süre yorucu aktivitelerden uzak durulmalıdır.
  • Doktor tavsiyelerine dikkatle uyulmalı, rutin kontroller aksatılmamalıdır.

  Doktorunuz, karın gerdirme öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

  İstanbul karın germe fiyatları, ameliyatın kapsamına ve detaylarına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. İstanbul karın germe ameliyatı fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button