Genital Estetik İstanbul

  Genital estetik, vajinanın dışarıdan görünen kısmı tıp biliminde ‘’vulva’’ olarak isimlendirilir. Vulva ve vajinal kanal bireyin tüm yaşamı boyunca değişim içerisindedir. Kronolojik yaşlanma, vajinal doğumlar, enfeksiyonlar ve çeşitli tıbbi ve kozmetolojik uygulamalardan sonra vajinal doku büyük değişimler geçirir. Bahsettiğimiz nedenlerle zaman içerisinde vajinal ve bulvar dokuların yıpranır, renk tonu değişiklikleri ve labial dudaklarda sarkmalar görülebilir. Bu durum genital bölgenin estetik olarak güzel görünmemesi, kıyafet seçiminde zorlanma, bikini ve mayo seçiminde zorluk ve buna bağlı çeşitli sosyal ortamlardan kaçınma, kişinin özgüvenini kaybetmesi gibi problemlere sebep olabilmektedir. Genital estetik İstanbul tüm bu saymış olduğumuz işlevsel ve estetik problemler için yapılabilen, kapsamlı bir uygulamadır.

  Bu uygulamalar arasında en sık yapılan operasyon olan labioplasti, vajina dudaklarında meydana gelen estetik problemler için tercih edilirken; vajinoplastiye ise vajina daraltma amacıyla başvurulur. Hastalar talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda bu operasyonlardan birini veya uygunsa birden fazlasını aynı anda yaptırabilirler. Mesela labioplasti yaygın olarak hüdoplasti isimli bir operasyonla birlikte yapılmaktadır. Böylece aynı anda hem sarkmış vajinal dudaklara hem de klitorisin üzerinde yer alan fazla mukoza  dokusuna müdahale edilmiş olur. Yazımızın devamında ‘’Labial dudaklar neden sarkar?’’, ‘’Vajina dudaklarında sarkma nasıl geçer?’’ ve ‘’Genital bölge estetiği nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul genital estetik operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik, genital bölgedeki dokuların estetik ve işlevsel problemlerini gidermek amacıyla yapılan operasyonlar bütünüdür. Genital estetik kapsamında yapılan operasyonlar ile pek çok vulvar dokuya müdahale etmek mümkündür. Bu dokular arasında; vajinal kanal, vulva üzerinde yer alan vajinal dudaklar ve klitoris şapkası olarak bilinen fazla mukoza dokusu yer almaktadır. Bunun dışında pubis bölgesindeki yağlanma gibi estetik problemler de giderilebilmektedir.

  Genital Estetik İstanbul Neden Yapılır?

  Genital estetik, genital bölgedeki yaşlanma ve yıpranma sonucu oluşan işlevsel ve estetik sorunları ortadan kaldırmak için yapılır. Vajinal dudaklarda görülen eşitsizlik ve sarkma, dış dudaklarda görülen hacim kaybı ve buna bağlı görülen kırışıklıklar, pubiste yağlanma, vajinal kanalda genişleme, vulvada renk düzensizlikleri ve benzeri durumlar; kişilerin özgüvenlerini ve cinsel yaşamlarını da olumsuz etkileyebilmektedir. Genital estetik operasyonları, bu gibi olumsuzluklardan kurtulmak amacıyla yapılabilmektedir.

  Genital Estetik İle Neler Yapılabilir?

  Genital bölge estetiği sayesinde şu gibi kazanımlar elde edilebilir:

  • İç ve dış vajinal dudaklar eşitlenebilir.
  • Vajinal dudaklarda meydana gelen sarkmalar ortadan kaldırılabilir.
  • Yaşlanma ile birlikte görülen dış dudaklarda hacim kaybı ve buna bağlı kırışıklıklar yağ enjeksiyonları ile giderilebilir.
  • Vajina daraltma işlemi
  • Pubiste görülen yağlanma artışı liposuction ile düzeltilebilir.
  • Genital PRP gibi uygulamalar yardımı ile genital bölgenin daha genç ve canlı bir görünüm kazanması sağlanabilir, leke mezoterapileri ve çeşitli cihazlar yardımı ile renk eşitsizlikleri giderilebilir.

  Görüldüğü üzere genital estetik kapsamında yapılan işlemler yardımıyla pek çok kazanım elde etmek mümkündür.

  Genital Estetik Kimler İçin Uygundur?

  Genital estetik, 18 yaşını doldurmuş olan, bu ameliyatlardan fayda görecek, ameliyatın yapabileceklerini ve yapamayacaklarını kavrayan ve gerçekçi beklentileri olan bireyler için uygundur. Daha küçük yaşlı bireylere genital estetik operasyonları tavsiye edilmez. Eğer birey hali hazırda hamileyse veya yakın zamanda hamile kalmayı planlıyorsa, emzirme sürecindeyse genital estetiğin daha ileri bir tarihte yapılması önerilir. Bunun sebebi, doğum yüzünden vajinanın yeniden yıpranabilecek olmasıdır. Genital estetik operasyonları bireyin doğurganlığına kesinlikle zarar vermez.

  Ameliyatsız Genital Estetik Mümkün Mü?

  Ameliyatsız genital bölge estetiği; genital PRP, gençlik aşısı, genital beyazlatma ve benzeri uygulamalar ile yapılmaktadır. Bu uygulamalar, genital bölgenin gençleştirilmesi, canlanması ve estetik bir görünüm kazanması için oldukça etkilidirler.

  Genital Estetik İstanbul Nasıl Yapılır?

  Genital estetik kişinin ihtiyaç ve isteklerine göre farklı operasyon veya işlemler gerektirir. Çoğunlukla tüm genital estetik ameliyatları genel anestezi altında gerçekleşir. Bazı durumlarda lokal anestezi de tercih edilebilir. Hem lokal anestezi hem de genel anestezi, hastaların ameliyat sırasında ağrı hissi duymasını tamamen engeller.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti, vajina daraltma olarak bilinen operasyondur. Genital bölge estetikleri arasında en yaygın olanlarından biridir. Bu işlem sırasında vajina yüzeyini kaplayan mukoza doku alınarak vajina kanalı daraltılır. Böylece cinsel birliktelikler her iki partner için de daha keyifli bir hale gelir.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti bir diğer yaygın genital estetik operasyonlarından biridir. Bu operasyon sırasında hastanın vajinal dudaklarına müdahale edilir. Hormonal bozukluklar, gebelik ve doğumlar, yaşlanma nedeniyle özellikle iç dudaklarda daha sık görülen sarkmalar ve eşitsizlikler ortadan kaldırılır. Yaşlanmayla birlikte dış dudaklarda hacim kaybı ve buna bağlı oluşan kırışıklıklar içinse yağ enjeksiyonları yapılarak dış dudaklara daha genç bir görünüm kazandırmak mümkündür. Böylece çok daha zarif ve çekici bir vajina görünümü elde edilir. Labioplasti ameliyatı, çoğu zaman hüdoplasti olarak bilinen işlemle birlikte yapılmaktadır. Hüdoplasti, klitorisin üzerinde bulunan mukoza dokusunun yeniden şekillendirilmesi, kısaltılması ve düzenlenmesidir.

  Genital estetik operasyonları, yapılacak işlemlere göre farklı sürelerde son bulur.

  Genital Estetik Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Genital estetik öncesi kişiye özel bir ameliyat planlaması yapılır. Bu süreçte, genital estetiğin amaçları, ameliyat sırasında neler yapılacağı ve ameliyatın hangi anestezi yöntemiyle yapılacağı kararlaştırılır. Ameliyatın getireceği kazanımlar ve hastanın beklentileri tartışılır. Doktorunuz tüm süreci kişiye özel olarak planlar.

  Genital estetik sonrası hastaların bir gece hastanede kalmaları gerekebilir. Bazı durumlarda aynı gün taburcu olmaları da mümkündür. Hastalar ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra büyük oranda iyileşmiş olurlar. Ancak tam iyileşme 1 ayı bulabilir.

  Genital Estetik Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Genital estetik sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Bir ay boyunca cinsel birleşmede bulunulmamalıdır.
  • Bir süre yorucu aktiviteler yapılmamalıdır.
  • Ameliyattan sonraki ilk iki gün duş alınmamalıdır. Sonraki günler doktor tavsiyesi ile ayakta duş alınabilir.
  • Düzenli olarak dinlenilmelidir.
  • Doktor tavsiyelerine dikkat edilmelidir.
  • Rutin doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Doktorunuz, genital bölge estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2024

  İstanbul genital estetik fiyatları, labioplasti fiyatları ve vajinoplasti fiyatları; yapılan ameliyatların kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul genital estetik fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button