Meme Küçültme İstanbul

  Meme küçültme İstanbul, pek çok kadın, büyük ve hacimli memelere sahip olmak ister. Ancak büyük memeler, bazı durumlarda kişilerin yaşamlarını zorlaştırabilmektedir. Vücut ölçüleri ile uyumlu olmayacak derecede büyük, kişinin kıyafet tercihlerini etkileyen, uyurken bile kişiye zorluklar yaşatan memeler bireylerin gündelik yaşamlarını zorlaştırabilirler. Memelerde meydana gelen büyüme, genellikle meme sarkmasına da yol açabilmektedir. Tüm bu bahsettiğimiz olumsuzluklar, meme küçültme İstanbul ameliyatı olarak bilinen işlem sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir. Meme küçültme ameliyatı öncesinde hastaların omuz ve göğüs ölçüleri detaylı olarak gözden geçirilir. Kişilerin ideal meme boyutları hesaplanır. Daha sonra ise özel cerrahi teknikler ile memelerde var olan fazla dokular alınır. Böylece kişiler vücut ölçüleri ile uyumlu, çekici ve dik memelere kavuşurlar. Yazımızın devamında ‘’Meme küçültme ameliyatı sonrası emzirme yapılabilir mi?’’, ‘’Meme küçültme İstanbul nasıl yapılır?’’ ve ‘’Meme küçültme öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul meme küçültme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Meme Küçültme Nedir?

  Meme küçültme estetiği, memelerin vücut ile uygun ve uyumlu bir şekilde küçültülebilmeleri için yapılan operasyondur. Bazı kişiler beden ölçüleriyle uyuşmayacak; sırt, boyun ve omuz ağrısı gibi zorluklara yol açacak derecede büyük memelere sahiptirler. Bu kişiler memelerinin büyüklükleri sebebiyle gündelik yaşamlarında zorluklar yaşayabilirler. Memelerinin ağırlığı sebebiyle kamburluk gibi duruş sorunları bile deneyimleyebilirler. Memelerin karın cildine sürekli temasından dolayı koku oluşumu ve pişik sorunları yaşayabilirler. Meme büyüklüğü hastanın kıyafet seçimi ve sosyal ortamlarda bulunmasını dahi etkileyebilir. Günümüzde meme küçültme ameliyatı olarak bilinen işlem yardımı ile memelerin boyutunu küçültmek; memelere birbiri ve vücut ile uyumlu bir boyut kazandırmak mümkündür. Böylece hem vücudun genel estetik görünümü güçlenecek hem de kişinin yaşadığı olumsuzluklar ortadan kaldırılacaktır.

  Meme Küçültme İstanbul Neden Yapılır?

  Meme küçültme şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Bireyler bel, göğüs kafesi ve omuz ölçüleri ile uyumlu olmayan derecede büyük memelere sahip olabilirler. Bunun düzeltilmesi için meme küçültme işlemi gerekebilir.
  • Bireyler memelerinin boyutu sebebiyle sırt, omuz ve boyun ağrıları çekebilirler.
  • Sütyenin meme ağırlığıyla omuzları kesmesine bağlı yumuşak dokuda ezilme görülebilir.
  • Kamburluk gibi postural sorunlara yol açabilir.
  • Meme altında koku ve pişik gibi hijyenik sorunlara yol açabilir.
  • Kişinin kıyafet seçiminde zorlanmasına ve özgüven kaybına neden olur.
  • Meme küçültme ameliyatı hem bu problemlerden kurtulmak, hem de dik ve çekici görünen memelere sahip olmak amacıyla yapılır. Meme küçültme ameliyatı sarkması da olan hastalarda meme dikleştirme operasyonu ile kombine olarak gerçekleştirilir. genel olarak bu gibi amaçlar doğrultusunda yapılır.

  Meme Küçültme İle Birlikte Meme Dikleştirme Yapılabilir Mi?

  Meme küçültme ameliyatı, meme dikleştirme işlemi ile birlikte yapılabilmektedir. Bu işlem sırasında hem memenin aşırı büyük olmasına yol açan dokular alınır hem de sarkmaya yol açan deri dokusu çıkarılır. Aynı şekilde meme dokuları, daha dik bir görünüm oluşabilmesi için yeniden konumlandırılır.

  Meme Küçültme İşlemi Kimler İçin Uygundur?

  Meme dokuları ergenlik dönemi boyunca gelişmeye devam eder. Bu gelişimin olağan bir şekilde gerçekleşmesi bireyin sağlığı için önemlidir. Bu yüzden meme küçültme ameliyatı büyük memelere bağlı problem yaşayan veya görünümünden memnun olmayan 18 yaş üstü herkese yapılabilir. Kişi hamile veya emzirme dönemindeyse bu süreçler bittikten sonra operasyon yapılır. Kişi ilerde anne olmayı ve emzirmeyi planlıyorsa meme küçültme ameliyatı sonrası emzirme fonksiyonunun etkilenebileceği açıklanmalıdır. Bu risk memenin küçültme oranıyla doğru orantılıdır. Ne kadar çok doku çıkarılıp meme ne kadar küçültülürse emzirme fonksiyonu kaybı riski o denli yüksek olur. Hastalar bu durumda meme büyüklüğünün yol açtığı sorunları göz önünde bulundurarak kar zarar hesabı ile ameliyat olup olmayacaklarına karar vermelidirler.

  Meme Küçültme Sonrası Emzirme Yapılabilir Mi?

  Meme küçültme işlemi emzirmeye engel olabilir. Meme küçültme operasyonu sırasında memenin büyük bir kısmını oluşturan yağ dokusu alınır. Ancak süt üretim ve iletim dokuları olan süt bezleri ve süt kanalları bu yağ dokusunun içerisinde bulunur. Meme ne oranda küçültülürse yağ doku ile birlikte bu dokuların da kaybı o denli fazla olacaktır. Yine de meme küçültme operasyonu sonrası emzirme fonksiyon kaybı kesin bir sonuç değil, olası bir ihtimaldir.

  Meme Küçültme İstanbul Nasıl Yapılır?

  Meme küçültme işlemi genel anestezi altında yapılmaktadır. Böylece hastaların ağrı hissi duyması engellenmiş olur, aynı zamanda cerrah da çok daha rahat ve özenli bir şekilde çalışabilir. Meme küçülme işlemi sırasında ameliyat öncesi yapılan plan ve ölçümlere göre fazla meme dokusu ve meme cildi alınır. Meme dokusu ve meme başı yeniden konumlandırılır. Meme küçültme İstanbul işlemi, operasyona eşlik eden uygulamalara göre 2-3 saat kadar sürebilir.

  Meme Küçültme Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Meme küçültme öncesinde, daha önce de bahsettiğimiz gibi detaylı bir planlama yapılır. Bu planlama hastanın talepleri ve estetik ölçütler göz önünde bulundurularak gerçekleşir. Göğüs kafesi çevresi, kişinin boyu, omuz genişliği ve kişinin istediği meme boyutu dikkate alınarak çizim yapılır. Ameliyat bu ölçümlere göre gerçekleştirilir.

  Meme küçültme ameliyatından 1-2 gün sonra taburcu olan hastalar, ameliyat gününden yaklaşık 10 gün sonra gündelik ve iş hayatlarına geri dönecek şekilde iyileşme gösterirler. Ancak bu süreçte dikkat etmeleri gereken bazı durumlar vardır.

  Meme Küçültme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Meme küçültme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Operasyon sonrası uygulanan medikal sütyen doktorun önerdiği süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Bir süre sırt üstü bir pozisyonda dinlenilmeli ve uyunmalıdır.
  • Ağır işlerden ve egzersizden uzak durulmalıdır.
  • Bir süre hamama, havuza veya denize girilmemelidir.
  • Rutin kontroller aksatılmamalıdır.

  Doktorunuz, meme küçültme ameliyatı öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul meme küçültme ameliyatı fiyatları, yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul meme küçültme fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button