Yanak Estetiği İstanbul

  Yanak estetiği İstanbul, yanaklar, yüzün estetik bütünlüğü için oldukça önemli bölgelerdir. Yanak bölgeleri, büyük oranda yağ dokusundan meydana geldikleri için kilo değişimlerinden çok kolay bir şekilde etkilenebilirler. Aynı şekilde güneşin zararlı ışınlarından, mevsim şartlarından ve benzer dış etmenlerden de etkilenmeleri zor değildir. Tüm bu faktörler, yanakları meydana getiren dokularda yıpranmaya veya sarkmaya sebep olabilir. Bu yıpranma çoğu zaman yanakların kırışması, yanaklar üzerinde çökmeler ve hacim kaybı görülmesi, yanakların sarkması gibi olumsuz şekilde kendini belli eder. Bahsettiğimiz durumlar yüzün güzel görünümüne ve genel estetik bütünlüğüne zarar verir. Yanak estetiği veya yanak dolgusu olarak bilinen işlem, bahsettiğimiz olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması için tercih edilen, oldukça etkili bir uygulamadır.

  Yanak estetiği sayesinde yanaklara yeniden hacim kazandırmak; yanak üzerinde görülen kırışıklıkları ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak mümkündür. Bu işlem ameliyatla yapılabildiği gibi ameliyatsız olarak da yapılabilmektedir. Ameliyatlı yanak estetiğinde yanak implantları elmacık kemiği üzerine yerleştirilerek yanaklara dolgun ve çekici bir görünüm kazandırılır. Bu implantlar erimediği için etkisi kalıcıdır. İmplant dışında yapılabilecek bir diğer operasyon yanağa yağ enjeksiyonu operasyonudur. Vücudun uygun alanlarından alınan yağ dokusu enjektabl hale getirilerek yanaklara hacim vermek ve şekillendirmek amacıyla uygulanabilir. Ameliyat olmak istemeyen, ameliyattan çekinen veya buna vakti olmayan, daha hızlı sonuca ulaşmak isteyen hastalara ise dolgu ile yanak estetiği yapılabilir. Hyalüronik asit içerikli dolgular ile yanak şekillendirilebilir.

  Hyalüronik asit, cildin yapısında da doğal olarak bulunan, ağırlığının 1000 katı kadar su tutma kapasitesine sahip organik bir maddedir. Böylece cildi ve uygulandığı bölgeyi etkin bir şekilde destekler, nemlendirir, cildin altında yüzün ihtiyaç duyduğu hacmi oluşturur. Yazımızın devamında ‘’ Yanak dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Ameliyatsız yanak estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’, ‘’Yanak estetiği kimler için uygundur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul yanak estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik uygulamalar alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Yanak Estetiği Nedir?

  Yanak estetiği uygulamaları, yanakların estetik ölçütler çerçevesinde şekillendirilmesi; genç ve çekici bir görünüme kavuşturulması için yapılan işlemlerdir. Bu işlem yanak dolgusu olarak da bilinmektedir. Yanak dolgusu sayesinde yanaklara hacim kazandırmak; hacim kaybına bağlı olarak ortaya çıkan çökmeleri ve kırışıklıkları ortadan kaldırmak, sarkmaları belli bir dereceye kadar hafifletmek veya görünümünü düzeltmek mümkündür. Böylece kişilerin yüz güzellikleri pekiştirilmiş ve yüze canlılık kazandırılmış olur.

  Ameliyatsız Estetik Nedir?

  Ameliyatsız estetik, cerrahi kesiler ve dikişler kullanılmadan yapılan estetik uygulamalardır. Bu uygulamalar sonrasında bireyin cildinde iz kalmaz. Genel anestezi veya hastane yatışı gerektirmez. Kıyasla hızlı ve konforlu olan bu işlemler sayesinde pek çok estetik problem giderilebilir. Yanak estetiği veya yanak dolgusu olarak bilinen işlem de ameliyatsız estetik uygulamalarından biridir.

  Yanak Estetiği İstanbul Neden Yapılır?

  Yanak estetiği şu gibi nedenlerle yapılabilir:

  • Yanaklara hacim kazandırmak.
  • Yanaklardaki bölgesel çökmeleri gidermek.
  • Yüzdeki ince kırışıklıkları gidermek.
  • Yüzdeki sarkmaların görünümünü hafifletmek.
  • Yanaklar ile yüzün geri kalanı arasında estetik uyumu yakalamak.
  • Yanak çevresinde yer alan kemiklerin, yüz şekline sağladıkları desteği pekiştirmek.
  • Yüzün canlı, genç ve çekici bir görünüme kavuşmasını sağlamak.

  Yanak estetiği bahsettiğimiz amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Yanak Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Yanak estetiği elmacık kemiği bölgesinde hacim kaybı olan, yanak bölgesi düzleşmiş kişilere yapılır. 18 yaşını doldurmuş ve bu işlemden fayda görecek herkese uygulanabilir. Eğer yanak bölgesinde lezyon veya cilt enfeksiyonu söz konusu ise işlem ileri bir tarih ertelenebilir.

  Yanak Estetiği Kalıcı Mıdır?

  Yanak estetiğinin etkileri uygulanan işleme göre değişir. Eğer ameliyatsız yanak estetiği yapılacaksa bu işlemin kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte 8-12 ay olduğu söylenebilir. Dolgu malzemesi olarak kullanılan hyalüronik asit zaman içerisinde erir. Bu yüzden cilt, hyalüronik asidin sağladığı desteği kaybeder. Dolgu ile yanak estetiğinin etkilerinin devam etmesi için belli aralıklarla işlemin tekrarlanması gerekir.

  Ameliyatla yanak estetiğinde ise kalıcılık daha uzundur. İmplant ile yanak estetiğinde implant erimeyeceği için verdiği hacim kalıcıdır. Kişinin otolog yağ grefti ile yani kendi yağ dokusu ile yanakların şekillendirilmesinde ise verilen yağ dolgusunun bir kısmı kaybolsa da geri kalan kısmı ömür boyu verilen bölgede kalacaktır.

  Bu bağlamda değerlendirildiğinde her işlemin kendine göre avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır. Tüm bu hususlar hasta ile birlikte değerlendirilerek kişiye özel en uygun tekniğe karar verilir.

  Yanak Estetiği Tekrarlanabilir Mi?

  Yanak dolgusu olarak da bilinen yanak estetiği tekrarlanabilen bir uygulamadır. İşlemin hangi aralıklarla tekrarlanacağı hastanın beklentilerine ve taleplerine; doktorun da önerilerine göre değişiklik gösterebilir.

  Yanak Estetiği Nasıl Yapılır?

  Ameliyatsız yani dolgu ile yanak estetiği, doktorun hedef bölgeye lokal anestezik krem uygulaması ile başlar. Daha sonra ise hyalüronik asit, özel bir enjektör yardımı ile cilde uygulanır. Böylece gerekli alanlara dolgu maddesi ulaştırılarak yanaklara hacim, yüze de gençlik ve güzellik kazandırılmış olur. Bu işlem oldukça basit ve hızlı bir uygulamadır, çoğu zaman tüm işlemler 20 dakika içerisinde son bulur.

  Ameliyatlı yanak estetiğinde ise hastayla seçenekler konuşularak implant mı yoksa yağ dolgusu mu tercih edeceği öğrenilir. İmplant tercih ederse uygulanacağı bölge, yapılacak insizyonlar, kullanılacak hacim hakkında bilgi verilir. Hasta yağ enjeksiyonu tercih ederse yağın alınacağı alan ve yüze yağ grefti yapılacak alanlar konuşulur. Tercih edilen ameliyat tekniğine göre ameliyat öncesi çizimler yapılır. Ameliyat esnasında elmacık kemiği üzerine yağ grefti veya yanak implantı yerleştirilir. Yanak estetiği ameliyatı tercih edilen ameliyat tekniğine göre 1-2 saat sürebilir.

  Yanak Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nelerdir?

  Yanak estetiği öncesinde doktor, hastanın yanaklarını ve yüz hatlarını detaylı olarak inceler. Bu bölgelerde yer alan estetik kusurları belirler. Aynı zamanda hastanın, yanak estetiğinden ne gibi sonuçlar beklediğini de öğrenir. Ameliyat ile ve ameliyat dışı yanak estetik uygulamaları hasta ile konuşularak hastanın ihtiyacı ve talebi göz önünde bulundurularak, doktorun önerisi ile hastaya en uygun yöntem seçilir. Daha sonra az önce de bahsedildiği üzere ameliyat ile yanak estetiği tercih edildiyse yağ grefti mi yoksa yanak implantı mı kullanılacağı, yağ grefti yapılacaksa liposuction yapılacak bölge ve ne kadar yağ grefti uygulanacağı; yanak implantı kullanılacaksa insizyon bölgesi ve implant seçimi gibi konular konuşulur. Ameliyat sonrası aynı gün veya bir gün sonra hasta taburcu edilir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci hızlıdır. Doktorunuz bu sürede dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında ayrıntılı bilgi verecektir.

  Ameliyat dışı yanak estetik uygulamasında ise işlem lokal anestezi altında ve klinik şartlarında yapıldığı için hasta işlem sonrası günlük hayatına veya işine dönebilir. İşlemin ardından yanaklara baskı yapılmamalı yanaklar ovulmamalıdır. Aynı şekilde yanaklar, bir süre sıcak su ile temas etmemeli, hasta terleyeceği banyo, duş gibi ortamlardan ve ağır egzersizlerden uzak durmalıdır.

  İstanbul Yanak Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul yanak estetiği fiyatları, uygulamanın kapsamına ve detaylarına göre değişiklik gösterebilir. İstanbul yanak estetiği ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik uygulamalar alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button