Uyluk Germe İstanbul

  Uyluk germe İstanbul, Diz kapağının hemen üzerinden kalçaya kadar uzanan bölge ‘‘uyluk’’ olarak isimlendirilir. Uyluk bölgesi; kilo alıp vermek ve yaşlanma gibi faktörlere bağlı olarak kişinin hayatı boyunca değişim içerisindedir. Kilo alımı ile kalınlaşan ve genişleyen bu bölge, kilo verilmesi ile birlikte yeniden incelebilir. Yine yaşlanma ile tüm ciltte görülen kollajen ve elastin kaybına bağlı elastikiyet kaybı uyluk cildinde de kendini göstermeye başlar. Bunun bir sonucu olarak da uyluk bölgesindeki deride sarkmalar, kırışmalar ve çatlaklar görülür. Tüm bu durum kişinin bacaklarının ve kalçalarının görünümünü olumsuz etkileyebilirler.

  Günümüzde uyluk germe ameliyatı olarak bilinen işlem ile bahsi geçen olumsuz durumlardan kurtulmak mümkündür. Uyluk germe ameliyatı, kişinin istekleri ve ihtiyacı doğrultusunda şekillenen özel bir operasyondur. Bu işlem sırasında bölgede yer alan fazla deri dokusuna müdahale edilir. Böylece üst bacak bölgesi çok daha sıkı, ince ve çekici bir görünüm kazanır. Yazımızın devamında ‘’Uyluk bölgesinde sarkma neden olur?’’, ‘’Uyluk gerdirme nasıl yapılır?’’ ve ‘’Uyluk germe öncesi ve sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul uyluk germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Uyluk Germe Ameliyatı Nedir? Uyluk Neresi?

  Uyluk, diz kapağı ile kalça arasındaki bölgeye verilen isimdir. Bu bölge, yapısı gereği kilo değişimlerinden kolay bir şekilde etkilenilir. İşin içerisine ilerleyen yaş ve genetik faktörler de girince bölgedeki deri dokusu yıpranmaya ve elastik yapısını kaybetmeye başlar. Bu yıpranma kendisini sarkmalar, çatlaklar ve kırışıklıklar şeklinde gösterir.  Uyluk germe ameliyatı, bu kırışıkların ve sarkmaların giderilmesi için yapılan operasyondur. Bu operasyon sırasında hem fazla yağ dokusuna hem de fazla deri dokusuna müdahale etmek ve bunlardan kurtulmak mümkündür. Böylece birey, çok daha sıkı ve genç bir cilt ve uyluk görünümüne sahip olur.

  Uyluk Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

  Uyluk germe ameliyatı şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Uyluk bölgesinin ince ve sıkı bir görünüme kavuşturulması.
  • Kalça ile bacak arasında estetik bir geçiş oluşturulması.
  • Uyluk bölgesinin bedenin genel estetiği görünümü ile uyumlu bir hale getirilmesi.
  • Bireyin daha genç, çekici ve dinamik bir bacak görünümüne sahip olması.

  Uyluk Germe Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

  Uyluk germe ameliyatı kalıcı bir işlemdir. Kişi ameliyatın ardından kilosuna, yaşam tarzına ve bedenine dikkat ettiği sürece elde edilen kazanımlar uzun yıllar boyunca korunur. Eğer yeniden yüksek miktarlarda kilo alıp verme söz konusu olursa uyluk bölgesindeki sarkmanın tekrarlayabileceği bilinmelidir.

  Uyluk Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

  Uyluk germe ameliyatı, kilo verme sürecini tamamlamış, uyluk bölgesinde sarkma görülen, ameliyat olmasına engel teşkil edecek herhangi bir rahatsızlığı olmayan, 18 yaşını doldurmuş herkese yapılabilir. Eğer uylukta bölgesel yağlanma sorunu varsa uyluk germe operasyonu liposuction işlemi ile birlikte yapılabilir. Böylece hasta hem yağlanma ve deri sarkma problemlerinden tek seansta kurtulmuş olur.

  Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Uyluk germe ameliyatı genel veya rejyonel anestezi ile birlikte yapılabilir. Anestezi türüne kişinin sağlık durumu, yapılacak diğer operasyonlar ve hastanın isteği dikkate alınarak karar verilir. Böylece ameliyat, mümkün olan en verimli ve başarılı şekilde gerçekleşmiş olur.

  Uyluk germe ameliyatı öncesinde cerrahi çizim ve fotoğraflama yapılır. Ameliyat esnasında bu çizimlere ve ölçümlere uygun şekilde cerrahi kesiler uygulanır. Bu kesiler, hedef bölgedeki fazla yağ ve deri dokusunun alınması amacıyla yapılır. Kalan deri, daha önceden planlanan şekilde yeniden gerdirilir. Böylece uyluk bölgesi sıkılaştırılmış ve bölgedeki sarkma son bulmuş olur. Bu germe işlemi ile hastanın uyluğundaki kırışıklık görüntüsü giderilmiş; çıkarılan doku ile birlikte çatlakların bir kısmından da kurtulunmuş olur.

  Uyluk germe ameliyatı, yapılan ameliyatın detaylarına göre 2 ila 3 saat kadar sürebilir.

  Uyluk Germe Ameliyatı Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Uyluk germe ameliyatı öncesi, hastanın uyluk ve basen bölgesi detaylı olarak incelenir. Bu bölgelerin ölçüleri gözden geçirilir. Hastanın ameliyattan beklentileri öğrenildikten sonra sarkmanın konumunu ve şiddetine göre planlama yapılır. Cerrahi kesilerin yeri ve genişliği belirlenir.

  Uyluk germe ameliyatı sonrası hastaların bir gün hastanede kalmaları veya aynı gün taburcu edilmeleri mümkündür. Bu, hastanın durumuna göre doktor tarafından kararlaştırılır. Taburcu olan bireyler, birkaç hafta içerisinde büyük oranda iyileşerek gündelik yaşamlarına dönebilirler. Ancak tam iyileşme sağlanana dek bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

  Uyluk Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Uyluk germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Uyluk bölgesine bir süre su temas ettirilmemelidir. Hastalar 2 gün kadar duş almamalıdırlar.
  • Doktor tarafından uygulanan medikal bandaj önerilen süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Bir süre ağır, yorucu faaliyetler ve sportif aktiviteler yapılmamalıdır.
  • Genel hijyene dikkat edilmelidir.
  • Tam iyileşme öncesinde havuza veya denize girilmemelidir.
  • Doktor tavsiyelerine uyulmalıdır.
  • Rutin kontroller aksatılmamalıdır.

  Doktorunuz, uyluk germe ameliyatı öncesi sonrası süreçler hakkında daha detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  İstanbul Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul uyluk germe ameliyatı fiyatları 2024, yapılan ameliyatın detaylarına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. İstanbul uyluk germe ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button