Göz Çevresi Estetiği İstanbul

  Göz çevresi estetiği İstanbul, yüzde yer alan tüm organlar, onları çevreleyen sağlıklı bir cilt yardımı ile estetik etkileşimler kurarlar. Bu etkileşimler hem yüz güzelliğini pekiştirmek hem de kişinin çekiciliğini ön plana çıkarmak için oldukça önemlidirler. Sosyal ilişkilerde ve yüze ilk bakışta dikkati çeken göz çevresinde yer alan cilt dokusu ne kadar sağlıklı, gergin ve genç bir görünüme sahipse gözler de o kadar çekici ve anlamlı bir görünüme sahip olurlar. Göz çevresinde yer alan cilt dokusu, bu bölgedeki kas hareketleri ve mimikler sebebiyle zamanla kırışır. Kaz ayağı kırışıklıkları olarak da bilinen bu kırışıklıklar, ilerleyen yaşla birlikte cildin incelmesiyle çok daha belirgin bir hal alırlar.

  Elastin ve kollajen kaybıyla alt göz kapağında sarkma da göz altındaki kırışıklıkları belirgin hale getirir. Göz altı yağ yastıkçıklarının elastikiyet kaybına bağlı olarak görünümü belirginleşir. Yanak bölgesindeki yağ yastıkçıkları ve yumuşak doku zamanla aşağı doğru sarkarak yüzün daha ağır, kareleşmiş ve yaşlı görünmesine neden olur. Tüm bu değişiklikler gözün çevresinin estetik görünümünü bozmakla kalmayıp gözler ile yüzde bulunan diğer estetik üniteler arasındaki uyumu da yok eder. Dolayısıyla bir bütün olarak yüzde yorgun ve yaşlı bir görünüm oluşmasına sebep olurlar. Göz çevresi estetiği bu gibi problemleri ortadan kaldırmak amacıyla yapılan operasyondur.

  Göz çevresi estetiği sayesinde göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar giderilebilir. Göz altında oluşan torbalanmalar ve sarkmalar ortadan kaldırılabilir. Böylece kişinin hem göz güzelliği ortaya çıkarılabilir hem de yüz güzelliği pekiştirilebilir. Yazımızın devamında ‘’Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Kaz ayağı kırışıklıkları nasıl geçer?’’ ve ‘’Göz altı torbaları nasıl geçer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul göz çevresi estetiği hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Göz Çevresi Estetiği Nedir?

  Göz çevresi estetiği, göz çevresinde meydana gelen kırışıklık, torbalanma ve dokularda sarkma gibi estetik kusurların ortadan kaldırılması için yapılan işlem ve operasyonlardır. Göz çevresinde yer alan kaslar, iletişimimiz içi önemli bazı mimiklerin oluşumundan sorumludurlar. Bu mimiklerin kullanımı, zaman içerisinde göz çevresinin yıpranmasına; kaz ayağı kırışıklığı olarak bilinen kırışıkların oluşmasına sebep olabilir. Aynı şekilde kronolojik yaşlanma, sigara, alkol kullanımı, kronik yorgunluk, güneşe maruziyet ve genetik gibi bazı faktörler göz altlarında çökmelere, torbalanmalara ve göz çevresinin daha hızlı yaşlanmasına sebep olabilir. Tüm bu estetik kusurlar, göz çevresi estetiği yardımı ile ortadan kaldırılabilir.

  Kaz Ayağı Kırışıklıkları Nedir? Kaz Ayağı Kırışıklığı Neden Olur?

  Kaz ayağı kırışıklıkları, göz çevresinde mimiklere bağlı ortaya çıkan ve şekilleri sebebiyle kaz ayağını andıran kırışıklıklardır. Bu kırışıklıklar genelde göz çevresi mimikleri, ilerleyen yaş gibi sebeplerden meydana gelirler. Kaz ayağı kırışıklıklarının ortadan kaldırılması amacıyla nörotoksin uygulamaları (halk arasında bilinen ismiyle botoks), dolgu ve mezoterapi enjeksiyonları, gençlik aşıları yapılabilmektedir.

  Göz Çevresi Estetiği Neden Yapılır?

  Göz çevresi estetiği şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Göz çevresinde bulunan kırışıklıkları gidermek.
  • Göz altlarında meydana gelen torbalanmaları ve sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Göz çevresindeki çukurlukları ortadan kaldırmak.
  • Göz altlarındaki renk değişimini gidermek.
  • Kişinin göz çevresindeki yorgun ifadeyi ortadan kaldırmak.
  • Göz, göz çevresi ve yüzde bulunan diğer estetik üniteler arasında uyumu sağlamak.

  Göz çevresi estetiği genelde bu gibi sebeplerden tercih edilir.

  Göz Çevresi Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Göz çevresi estetiği periorbital bölge problemleri olan reşit olan bireylere önerilmektedir. Göz çevresinde meydana gelen sarkmalar ve torbalanma görünümü genelde ilerleyen yaşla birlikte görülürler. Ancak kaz ayağı çizgileri mimiklere bağlı olduğundan günlük hayatında sık mimik yapan genç kişilerde de görülebilmektedir. Bu kırışıklıkların açılması ve ilerlememesi için nörotoksin yani botoks uygulamaları 20li yaşların ortalarında dahi başlanabilir. Doktorunuz sizi muayene ettikten sonra bu uygulamalara ihtiyacınız olup olmadığını söyleyecektir.

  Bunun dışında göz altı çukurlukları (tear trough deformitesi) ve üst göz kapağı katlantısındaki çukurluklar da yaş gözetmeksizin her yaş grubunda görülebilecek sorunlardır. Bu problemlerin çözümünde göz altı ışık dolgusu olarak bilinen, göz çevresi dokularıyla uyumlu ve onaylı ürünler kullanılır.

  Göz çevresi cildinde ileri derece sarkma ve torbalanma görünümde artış olan hastalarda göz kapağı estetiği olarak bilinen blefaroplasti operasyonları yapılır. Eğer kişide yanak yumuşak dokularında, kaşta veya şakakta sarkma varsa; bu bölgeler de göz çevresi görünümünü etkileyeceğinden; göz kapağı estetiği operasyonlarıyla kaş askılama, şakak germe veya orta yüz germe gibi operasyonlar kombine edilebilir.

  Bu operasyonların getireceği kazanımları gerçekçi bir beklentiyle kavrayan, 18 yaşını dolduran her hastaya göz çevresi estetik işlemleri ve operasyonları yapılabilir. Bu işlemler için uygun bir aday olup olmadığınıza doktorunuz muayene sonrası karar verecektir.

  Göz Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır?

  Göz çevresi estetiği hem lokal hem de genel anestezi altında yapılabilmektedir. Yapılacak olan anestezinin türü; planlanan ameliyat işlemlerine göre seçilir. Hastalar ameliyat sırasında ağrı hissi duymazlar.

  Göz çevresine yapılan ameliyat dışı işlemlerin hepsi lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Nörotoksin yani göz çevresi botoks uygulamaları, leke önleyici ve antiaging etkili mezoterapiler, göz altı ışık dolgusu, gençlik aşısı ve paris ışıltısı gibi kokteyller göz çevresine lokal anestezi altında klinik şartlarında uygulanabilen estetik uygulamalardır.

  Göz çevresi estetik ameliyatları arasında en sık yapılanı blefaroplasti olarak göz kapağı estetiğidir. Üst göz kapağı estetiği lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Diğer tüm göz çevresi operasyonları hastanın anestezi almasında sakınca yoksa tercihen genel anestezi altında yapılmaktadır.

  Göz çevresi estetiği sırasında, göz çevresinde bulunan fazla deri ve yağ dokusu alınabilir. Göz çevresi yağ yastıkçıkları eskiden olduğu veya olması gereken yerlere askılanabilir veya fazlası çıkarılabilir. Yanak yumuşak dokularında sarkma göz çevresini de etkileyeceğinden bu bölgede sarkması olan hastalara orta yüz askılama operasyonu yapılabilir. Üst göz kapağında sarkma şikayeti ile gelen birçok hastada aynı zamanda kaşta da sarkma görülmektedir. Bu yüzden bu hastalarda üst göz kapağı ile birlikte kaş askılama olarak bilinen temporal lifting yapılabilir. Bazı dokular yeniden şekillendirilebilir ve konumlandırılabilir. Bu işlemler sayesinde göz çevresi çok daha canlı, genç ve çekici bir görünüme kavuşur. Göz çevresi estetiğinin süresi, yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilmektedir.

  Göz Çevresi Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hastalar göz çevresi estetiğinin ardından aynı gün taburcu edilebilir veya bir gece hastanede misafir edilebilirler. Buna hastanın durumuna ve yapılan operasyonun kapsamına göre karar verilir. Taburcu olan hastaların dikişleri, ameliyattan yaklaşık 1 hafta sonra alınır. Hastalar 7-10 gün içerisinde doktor önerisine göre gündelik yaşamlarına devam edebilirler.

  Göz Çevresi Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Göz çevresi estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Doktorun önerdiği süre boyunca göz çevresindeki bantlar çıkarılmamalıdır.
  • Mümkünse önerilen süre boyunca düzenli olarak dinlenilmelidir.
  • İyileşme süreci boyunca sigara kullanılmamalıdır.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.
  • Ameliyat bölgesine bir süre su temas ettirilmemelidir.
  • Ameliyat sahasını güneşten korumaya dikkat edilmelidir.

  Doktorunuz, göz çevresi estetiği öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Göz Çevresi Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul göz çevresi estetiği, tamamen kişiye özel olarak planlanır. Bu yüzden göz çevresi estetiği fiyatları hakkında net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. İstanbul göz çevresi estetiği fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button