Kol Germe İstanbul

  Kol germe İstanbul, kollarımız iş ve sosyal hayatta en sık kullandığımız uzuvlardandır. Kilo alıp verme, ilerleyen yaş ve benzer faktörler yer çekimi ile birleştiklerinde kol derisinin sarkmasına yol açabilmektedirler. Bu sarkmanın boyutu zaman içerisinde artabilmekte ve kişileri rahatsız edecek boyuta varabilmektedir. Hatta kol derisinin ileri derecede sarktığı hastalar kıyafet seçiminde zorluklar yaşamakta; tatile çıkmak veya spor salonuna gitmek gibi kollarının görülebileceği ortamlardan uzak durmaktadırlar. Kol derisinde meydana gelen sarkma, günümüzde kol germe İstanbul sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir. İstanbul kol germe ameliyatı ile birlikte kişilerin; birbirleriyle uyumlu, sıkı ve genç bir kol görünümüne kavuşmaları mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Kollarda neden sarkma olur?’’, ‘’Kol sıkılaştırma ameliyatı nasıl yapılır?’’ ve ‘’Kol germe İstanbul işlemi sırasında kol inceltme de yapılabilir mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul kol germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Kol Germe Nedir?

  Kol germe, kolların sıkılaştırılması ve estetik olarak güzel bir kol görünümünün sağlanması için yapılan operasyondur. Kilo alıp verme ve ilerleyen yaş gibi etmenlerle kollarda sarkma meydana gelir. Kol germe ameliyatı, bu sarkmanın ortadan kaldırılması; kolların sıkı ve toplu bir görünüme kavuşabilmesi için yapılır. Eğer kollarda bölgesel yağ birikimi varsa kol germe ameliyatına liposuction da eklenebilir.

  Kol Germe İstanbul Neden Yapılır?

  Kol germe ameliyatı şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Kollardaki sarkmayı gidermek.
  • Kolları inceltmek.
  • Kolların sıkı ve genç bir görünüme kavuşmasını sağlamak.
  • Kolların eşit ve vücut ile uyumlu bir yapıya kavuşmasını sağlamak.
  • Kollarındaki sarkmaya bağlı olarak psikolojik sorunlar yaşayan hastalara kaybettikleri özgüveni kazandırmak.

  Kol germe ameliyatının yapılma amaçlarını bu şekilde sıralamak mümkündür.

  Kolda Meydana Gelen Sarkmalar Nasıl Geçer?

  Cildimiz kilo değişimlerinden çok kolay bir şekilde etkilenilir. Kol derisi de istisnai değildir. Kilolu bireyler kilo verdiklerinde, kolda yer alan yağ dokusunun hacmi azalır. Bu da o yağ dokusunu saran deri dokusunun bölgeye adeta ‘’bol’’ gelmesine, sarkmasına sebep olur. Kolda görülen sarkmalar, bazı durumlarda düzenli beslenme, su tüketimi ve egzersiz gibi faktörler yardımı ile belli oranda azalabilir. Ancak kesin ve tam bir çözüm yalnızca kol germe ameliyatı gibi uygulamalar yardımı ile mümkün olur.

  Kol Germe Kimler İçin Uygundur?

  Kol germe ameliyatı, ameliyatın kazanımlarını gerçekçi beklentilerle kavrayan, kol germe operasyonundan fayda görecek 18 yaşını doldurmuş herkese, talep dahilinde istedikleri zaman yapılabilir. Ameliyat öncesinde hastalar, operasyona engel teşkil edebilecek sağlık sorunları açısından detaylı olarak incelenirler. Böylece ameliyatın güvenli ve başarılı bir şekilde geçmesi garanti altına alınmış olur.

  Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kol germe ameliyatı, yapılacak olan operasyonun kapsamına göre rejyonel veya genel anestezi ile birlikte gerçekleştirilebilir. Her iki anestezi türü de hastanın ağrı hissi duymasını tamamen engeller.

  Kol germe ameliyatı sırasında kol bölgesinde yer alan fazla yağ ve deri dokusu çıkarılır. Eğer gerekiyorsa öncelikle liposuction yapılarak koldaki fazla yağ depozitleri alınır. Sonrasında kol germe işlemi yapılır. Geriye kalan dokular ise ameliyat izi en az görülecek yerlere konumlandırılarak özel yöntemler kullanılarak kol boyunca gerdirilir. Böylece kolun toplu, sıkı ve genç bir görünüme kavuşması sağlanır.

  Kol germe ameliyatı süresi, kişiden kişiye değişebilmekle birlikte ortalama bir buçuk saattir.

  Kol Germe Ameliyatı Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Kol germe ameliyatı öncesinde detaylı bir muayene yapılır. Bu muayene sırasında hastanın kolları birbiriyle ve vücudun geri kalanıyla kıyaslanarak değerlendirilir. Kollardaki sarkma ve sarkmanın şiddeti incelenir. Daha sonra ise hastanın kol germe ameliyatından ne gibi beklentileri olduğu öğrenilir. Doktor, tüm bu elde edilen veriler eşliğinde hastaya özel bir ameliyat planlaması oluşturur.

  Kol germe ameliyatı olan hastalar 1 gece boyunca hastanede misafir edilirler. Bazı durumlarda aynı gün taburcu olmaları da mümkündür. Taburcu olan hastalar hızlı bir iyileşme sürecine girerler. Birkaç hafta içerisinde doktor önerisi ile gündelik yaşamlarına geri dönebilirler.

  Kol Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Kol germe ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • 4 ila 6 hafta kadar sportif faaliyetlerden uzak kalınmalıdır.
  • Ameliyat sonrası uygulanan cerrahi bandaj doktorun önerdiği süre ve şekilde kullanılmaya devam edilmelidir.
  • Kol hareketlerine dikkat edilmelidir, ağır ve zorlayıcı işler yapılmamalıdır.
  • Dinlenme süresince kollar, ödemi engellemek amacıyla doktorun önerdiği bir pozisyonda kalmalıdır.
  • İki gün boyunca duş alınmamalı, banyo yapılmamalıdır.
  • Genel hijyene dikkat edilmelidir.
  • Bir süre denize girilmemeli; havuz, hamam ve kaplıca gibi kamusal alanlardan uzak kalınmalıdır.
  • Kol, olası fiziksel darbelere karşı korunmalıdır.
  • Doktor önerilerine dikkat edilmelidir.
  • Rutin doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Bu durumlara dikkat ettikleri sürece hastalar hızla ve etkin bir şekilde iyileşeceklerdir.

  İstanbul Kol Germe Fiyatları 2024

  İstanbul kol germe ameliyatı fiyatları, ameliyat sırasında yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu yüzden net bir ücretten bahsetmek mümkün değildir. İstanbul kol germe ameliyatı ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button