Dudak Estetiği İstanbul

  Dudaklar gün içerisinde oldukça aktif bir şekilde kullanılırlar. Konuşma, yeme, içme, gülümseme ve mimik yapma gibi daha pek çok aktivite sırasında hareket halindedirler. Bu kadar önemli fonksiyonlara sahip olan ve göz önünde olan ağız bölgesi yaşlanma ve çevresel faktörlerden çabuk yıpranır ve hacmini kaybeder. Özellikle sigara kullanımı gibi zararlı alışkanlıklar, güneşin zararlı ışınları, fiziksel travmalar dudaklara çok ciddi hasarlar verebilir. Tüm bunlar ilerleyen yaş gibi faktörlerle birleşince dudaklar yıpranır, kırışır, sarkar ve eski dolgunluğunun yanı sıra hoş görünümünü kaybeder. Bu da elbette bireyin çekiciliğini olumsuz yönde etkiler.Günümüzde ameliyatsız estetik uygulamaları sayesinde çok daha çekici, canlı, genç ve estetik açıdan hoş dudaklara sahip olmak mümkündür. Dudak estetiği İstanbul veya dudak dolgusu olarak bilinen bu işlem tamamen kişiye özel olarak planlanır. İşlemi yapacak olan doktor, uygulama öncesinde detaylı planlamalar yapar. Böylece uygulamanın başarısı ve hasta memnuniyeti en üst seviyelerde tutulur. Yazımızın devamında ‘’Dudak dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Dudaklardaki kırışıklıklar nasıl geçer?’’ ve ‘’Dudak estetiği İstanbul öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul dudak estetiği İstanbul hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik uygulamalar alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Dudak Estetiği Nedir?

  Dudak estetiği, dudakların estetik olarak hoş ve çekici bir yapıya kavuşması için yapılan uygulamadır. Dudak estetiğinde genellikle ameliyatsız işlemler tercih edilmekle birlikte yapılabilecek ufak operasyonlar da bulunmaktadır. Ameliyatsız dudak estetiği yani dudak dolgusu olarak da bilinen işlem sayesinde dudaklardaki hacim kaybı ve buna bağlı oluşan kırışıklıklar, dudaklardaki asimetriler ortadan kaldırılır. Dudakla birlikte dudak çevresine de aynı işlem uygulanabilir. Bu sayede sigara içenlerde sık görülen dudak üstü barkod çizgileri veya yaşlanmayla birlikte dudak kenarlarında beliren kırışıklıklar da giderilebilir. Böylece kişi yüzü ile uyumlu, genç ve çekici bir dudak görünümüne kavuşur. Dudak estetiği İstanbul sırasında kullanılan dolgu malzemesi hyalüronik asit içeriklidir. Bu madde insan vücudunda da doğal olarak bulunan organik bir bileşendir. Alerjik veya toksik değildir. Dudağın dinamik ve travmaya açık bir bölge olması sebebiyle buraya uygulanan dolguların kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Ameliyatlı dudak estetiğinde ise sarkan üst dudak toparlanabilir. Yaşlanmayla birlikte üst dudak sarkarak, dudak burun arası mesafeyi uzatır. Bu da dudağın daha ince görünmesine ve gülümserken dişlerin görünmemesine neden olur. Bu görünüm kişiyi olduğundan yaşlı gösterir. Lip lift denilen dudak kaldırma işlemi ile üst dudak daha yukarı bir bölgeye yeniden konumlandırılarak dudak-burun mesafesi kısaltılır. Bu işlem lokal anestezi altında yapılan, yaklaşık 30 dk süren bir işlemdir. İyileşme süreci oldukça hızlı olan bu işlem diğer yüz estetik işlemleri veya operasyonları ile kombine edilebilir.

  Ameliyatsız Estetik Nedir?

  Ameliyatsız estetik uygulamaları cerrahi kesiler ve dikiş işlemleri kullanılmadan yapılan, kıyasla küçük kapsamlı uygulamalardır. Bu uygulamalar arasında en sık tercih edilenlerinden biri de dudak dolgusu veya dudak estetiğidir. Dudak dolgusu oldukça hızlı, ağrısız ve yüz güldürücü bir uygulamadır. Lokal anestezi altında yaklaşık 10 dakikalık bir işlemle kişiler istedikleri dudak görünümüne kavuşabilir. Bununla birlikte dudak çevresindeki kırışıklıklar için de dolgu uygulanabilir. Bu işlem sonrası hastalar iyileşmek için uzun süre boyunca dinlenmeye ihtiyaç duymazlar.

  Dudak Estetiği İstanbul Neden Yapılır?

  Dudak estetiği şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Dudakların hacimli ve dolgun bir yapıya kavuşması.
  • Dudakların çekici bir görünüm kazanması.
  • Dudakların üzerinde ve çevresinde yer alan kırışıklıkların ortadan kaldırılması.
  • Dudaklardaki asimetrinin giderilmesi.

  Dudak dolgusu olarak da bilinen dudak estetiği sıraladığımız amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Dudak Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Dudak estetiği 18 yaş üzeri olan talep eden herkese uygulanabilir. Dudaklarda lezyon, enfeksiyon veya yara varlığında dudak dolgusu yapılmamalıdır.

  Dudak Estetiği İstanbul Kalıcı Mıdır?

  Ameliyatsız dudak estetiği yani dudak dolgusu kalıcı bir uygulama değildir. Dudak dolgusu olarak da bilinen bu işlemin etkileri dudağın hareketli bir bölge olması nedeniyle hemen hemen 6-8 ay içerisinde kaybolur. Dolgu işlemi için kullanılan hyalüronik asit, daha önce de bahsettiğimiz gibi dokuyla uyumlu, alerjik veya toksik olmayan bir maddedir. Bu da hyalüronik asitin zaman içerisinde biyolojik süreçlere katılmasına ve erimesine sebep olur. Arzu edildiği taktirde işlem belli aralıklarla tekrarlanabilir.

  Liplift denilen dudak kaldırma işleminin etkisi ise kalıcıdır diyebiliriz. Kişiye birkaç yıl kazandıran bu işlemin etkisi yaşlanmayla birlikte zamanla bir miktar azalabilir.

  Dudak Dolgusu Tekrarlanabilir Mi?

  Dudak estetiği kapsamında uygulanan dudak dolgusu tekrarlanabilen bir uygulamadır. Kişiler doktor önerisi ile belli aralıklarla dudak dolgusu yaptırabilirler. Uygulamanın tekrarlama sıklığı, doktor ve uygulamayı yaptıracak olan kişi tarafından kararlaştırılır.

  Dudak Estetiği İstanbul Nasıl Yapılır?

  Dudak estetiği kapsamında yapılan dudak dolgusu öncesinde hastanın dudaklarına anestezik bir krem uygulanır. Bu krem sayesinde hastalar işlem sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Anestezi uygulamasının ardından dolgu maddesi dudaklara uygulanır. Böylece dudaklar yeniden şekillendirilmiş, varsa asimetrisi giderilmiş, dudaklara çekici ve dolgun bir görünüm kazandırılmış olur. Dudak dolgusu uygulaması genelde 15 dakika içerisinde son bulur.

  Liplift operasyonu da yine lokal anestezi altında yapılır. Burun altından yapılan boynuz şeklinde cilt eksizyonu ile üst dudak yukarı konumlandırılarak, dudak-burun arası mesafe kısaltılır. Sarkan dudağın altında kaybolan üst dişlerin görünümü artırılır. Dudağın renkli kısmının görünürlüğü artacağından daha hacimli bir görüntüye sahip olur. İnsizyon burun köküne yakın konumlandırılarak, nisbeten az görünür iyileşmesi hedeflenir. Zaman içinde iz solarak belli belirsiz bir hal alır. Yaklaşık 30 dakika içerisinde yapılan ve iyileşme süreci hızlı bir işlemdir.

  Dudak Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Dudak estetiği öncesi hastanın ağız ve dudak yapısı detaylı olarak incelenir. Hastanın nasıl bir dudak görünümü istediği dinlenir. Daha sonra ise doktor, çekici ve doğal bir görünüme sahip dudak görünümü oluşturmak için uygulama planlaması yapar.

  Dudak estetiği sonrası hastalar gündelik yaşamlarına dönebilirler. İşlemin yapıldığı gün dudaklarda bir miktar hassasiyet ve ödem görülebilir. Ancak bu birkaç gün içerisinde tamamen geçecektir.

  İstanbul Dudak Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul dudak estetiği fiyatları, yapılan uygulamanın kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul dudak dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik uygulamalar alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button