Meme Büyütme İstanbul

  Meme büyütme İstanbul, memelerin boyutu, büyük oranda anne ve baba tarafından kişiye aktarılan genetik özellikler çerçevesinde belirlenir. Ergenlik dönemi, hamilelik ve emzirme dönemi gibi hormonal olarak hareketli dönemlerde de memelerin büyüklükleri büyük ölçüde değişir. Kişiler, bu saydığımız faktörler sebebi ile küçük veya büyük bir meme görünümüne sahip olabilirler. Memeler, kadınların çekicilikleri için oldukça önemlidir. Bu yüzden pek çok kadın memelerinin görünümleri ve yapılarıyla yakından ilgilenir. Eğer kişinin memeleri, vücut ölçüleri ile uyumlu olmayacak derecede küçükse kişi; olduğundan çok daha küçük veya maskülen görünebilir. Bazı kıyafetleri giymekte zorlanabilir, bedeni ile alakalı özgüven problemleri yaşayabilir. Günümüzde tüm bu problemler, meme büyütme İstanbul ameliyatı yardımıyla ortadan kaldırılabilmektedir. Meme büyütme İstanbul ameliyatı sayesinde kişiler; eşit büyüklükte, çekici ve dolgun memelere sahip olabilirler. Bu işlem meme dikleştirme ameliyatı ile birlikte de yapılabilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Meme büyütme İstanbul ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Memeler neden büyümez?’’, ‘’Memeler nasıl büyütülür?’’ ve ‘’Meme büyütme öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul meme büyütme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Meme Büyütme Nedir?

  Meme büyütme estetiği, memelerin hacimli ve belirgin bir görünüm kazanması için yapılan operasyondur. Bu operasyon sırasında memelerin dolgun bir yapı kazanması için özel implantlar kullanılır. Silikon yapılı bu protezler memelere hacim kazandırırken, çevre dokular ile etkileşime girmez, onlara zarar vermezler. Bunun dışında vücudunda implant istemeyen hastalara uzun şartlarda kendi yağ dokusu ile meme büyütme ameliyatı da yapılabilir. Böylece meme büyütme ameliyatı sayesinde kadınlar çok daha kadınsı, çekici ve belirgin bir meme görünümüne sahip olabilirler.

  Meme Büyütme İstanbul Neden Yapılır?

  Meme büyütme şu gibi nedenlerden yapılabilir:

  • Memelerin dolgun bir görünüme kavuşmasını sağlamak.
  • Küçük memeler sebebiyle oluşan çocuksu görünümü ve özgüven problemini ortadan kaldırmak.
  • Memeler arasında asimetri varsa gidermek.
  • Memelerin çok daha çekici, vücut hatlarıyla uyumlu bir yapı kazanmasını sağlamak.
  • Vücudun çok daha çekici görünmesini sağlamak.

  Meme büyütme işlemi bu gibi nedenlerden yapılabilir.

  Meme Büyütme Kimlere Yapılabilir?

  Meme büyütme işlemi, 18 yaşını doldurmuş olan bireylere önerilmektedir. Memeleri meydana getiren dokular ergenlik döneminin sonlarına kadar gelişmeye devam eder. Bu dokuların olağan bir şekilde gelişmesi hem bireyin sağlığı hem de memelerin işlevi için önemlidir. Hamilelik, emzirme, meme kanseri veya operasyona engel başka bir sağlık sorunu olmayan; memelerinin küçüklüğünden şikayetçi olan reşit her hastaya meme büyütme operasyonu uygulanabilir.

  Göğüs Büyütme Sonrası Emzirme Yapılabilir Mi?

  Meme büyütme sonrası emzirmek mümkündür. Çünkü meme büyütme ameliyatı sırasında süt üretimini sağlayan süt bezlerine ve sütü meme başına ileten süt kanallarına müdahale edilmez. Böylece meme büyütme sonrası hamile kalan bireyler, doğum yaptıktan sonra bebeklerini sorunsuz bir şekilde emzirebilirler.

  Meme Büyütme İstanbul Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Genel anestezi hem cerrahın daha rahat ve özenli çalışmasını sağlar hem de hastanın ameliyat sırasında ağrı duymasını engeller. Meme büyütme ameliyatı, meme altı veya meme başı gibi bölgelere atılan cerrahi kesilerden yapılabilir. Bu kesiler yardımı ile oluşturulan cebe silikon meme implantları dikkatle yerleştirilir. Ardından ise estetik dikiş yöntemleri ile kesiler kapatılır.

  Meme büyütme ameliyatı, ortalama bir buçuk saat içerisinde tamamlanır.

  Göğüs Büyütme Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Meme büyütme öncesinde hastalar, doktor tarafından yürütülen detaylı bir değerlendirme sürecine katılırlar. Bu süreçte hastanın meme ve vücut ölçüleri kontrol edilir. Memelerin birbiriyle ve vücutla uyumu dikkate alınarak ideal meme boyutları hesaplanır. Hastanın meme büyütme ameliyatından ne gibi beklentileri olduğu dinlenir. Ardından ise doktor, tüm bu incelemeleri göz önünde bulundurarak implant büyüklüğü, insizyon yeri gibi konuları içeren özel bir ameliyat planlaması yapar.

  Meme büyütme ameliyatı sonrası hastalar 1 günlük yatış sonrası taburcu edilirler. Meme büyütme ameliyatı sonrası taburcu olan hastalar 1 ila 2 hafta içerisinde büyük oranda iyileşirler. Bu süreçte doktor önerisi ile sosyal yaşamlarına ve işlerine dönebilirler.

  Meme Büyütme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Meme büyütme sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alır:

  • Meme büyütme ameliyatı sonrası uyurken veya dinlenirken sırt üstü bir şekilde uzanılmalıdır.
  • Memelere uygulanan cerrahi sütyen doktor tarafından önerilen süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Memeler fiziksel darbelere, ezilmeye ve sıkıştırılmaya karşı korunmalıdır.
  • Kol ve göğüs kaslarını çalıştıracak (bu sebeple meme implantının pozisyon değiştirmesine neden olacak) hareket ve egzersizlerden bir süre uzak durulmalıdır.
  • Bir süre havuza, hamama, kaplıcaya veya denize girilmemelidir. Bu gibi bölgeler tam iyileşme sağlanmadan önce enfeksiyon kapmanıza sebep olabilirler.
  • Meme büyütme ameliyatı sonrası rutin kontroller aksatılmamalı, doktor önerilerine dikkatle uyulmalıdır.

  Doktorunuz meme büyütme ameliyatı öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul meme büyütme ameliyatı fiyatları, ameliyatın kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. Bu yüzden meme büyütme ücreti hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir. İstanbul meme büyütme fiyatları 2024 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button