Meme Dikleştirme İstanbul

  Meme dikleştirme İstanbul, memeler, kadın bedenini çekici kılan en önemli organlardandır. Memeler, ergenlik döneminin başlarında hormonların etkisi ile büyümeye ve gelişmeye başlarlar. Bu gelişim süreci çoğu zaman genetik faktörlerin kontrolü altındadır. Kişiler, ailelerinden edindikleri genetik faktörler çerçevesinde büyük veya küçük; dik veya sarkık memelere sahip olabilirler. Bazı kişilerde kilo alıp verme, ilerleyen yaş, emzirme ve kıyafet tercihleri de zaman içerisinde memelerin yapısında değişimlere yol açabilir. Bu kişiler, bahsettiğimiz faktörler sebebiyle memelerinde sarkma meydana geldiğini fark edebilirler. Memelerde meydana gelen sarkma, çoğu zaman doğaldır ve işlevsel sorunlara yol açmaz. Ancak pek çok kadın, memelerindeki sarkmanın yol açtığı görünümden memnun değillerdir. Bu problemi çözecek tek uygulama ise İstanbul meme dikleştirme ameliyatıdır. Meme dikleştirme İstanbul ameliyatı sayesinde, sarkan meme dokusu olması gereken yere askılanır.Böylece memelere çekici, genç ve dik bir görünüm kazandırılabilir. Yazımızın devamında ‘’Memeler neden sarkar?’’, ‘’Memeler nasıl dikleştirilir?’’ ve ‘’Meme dikleştirme İstanbul nasıl yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul meme dikleştirme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Meme Dikleştirme Nedir?

  Meme dikleştirme, memelerinde sarkma olan kadınların tercih ettiği oldukça etkili bir operasyondur. Memelerin dik mi yoksa sarkık mı bir yapıya sahip olacakları çoğu zaman kişinin genetik özellikleri tarafından belirlenir. Memenin büyük olması, ileri yaş, düşük cilt kalitesi gibi sebepler meme sarkmasını kolaylaştırır. Ancak bazı durumlarda kıyafet tercihleri, emzirme ve hamilelik gibi faktörler de memelerde sarkmaya yol açabilir; hali hazırda görülen sarkmanın şiddetini arttırabilir. Bu gibi durumlarda meme dikleştirme işlemine başvurulur. Meme dikleştirme operasyonu sırasında meme dokusu olması arzulanan yere aşılanarak fazla cilt dokusu çıkarılır. Böylece dik, daha hacimli görünen ve çekici bir meme görünümü elde edilir.

  Meme Sarkması Neden Olur?

  Meme sarkması pek çok sebepten meydana gelebilir, bunlar:

  • Ailevi yatkınlık. Bazı bireyler genetik sebeplerden daha sarkık memelere sahip olabilirler.
  • Gebelik ve emzirme gibi süreçler memenin çok sık ve büyük miktarlarda hacim değiştirmesine, memeleri dik tutan bağların zamanla yıpranmasına ve memelerin sarkmasına sebep olabilirler.
  • Memeler de dünya üzerindeki her şey gibi yer çekiminden etkilenir ve zaman içerisinde sarkabilirler. Kıyafet tercihleri de bu süreci hızlandırabilir.
  • Fazla miktarda kilo alınıp verilmesi memelerde sarkmaya yol açabilir.

  Meme sarkmasının nedenlerini bu şekilde sıralamak mümkündür.

  Meme Dikleştirme İstanbul Kimlere Yapılabilir?

  Memelerin gelişimi hormonal değişimle ergenliğin sonuna dek devam eder. Bu yüzden meme dikleştirme ameliyatı operasyondan fayda görecek 18 yaş üstü kişilere yapılmalıdır. Kişinin gebelik planları varsa gebelik ve emzirme süreci bittikten sonra meme dikleştirme ameliyatı önerilmelidir. Aynı zamanda bariatrik cerrahi geçiren hastalara da ideal kilosuna ulaştıktan sonra meme dikleştirme operasyonu yapılmalıdır.

  Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Emzirme Mümkün Mü?

  Meme dikleştirme ameliyatı sırasında, emzirme işlemini mümkün kılan dokular eksize edilmediğinden hastalar, iyileşme gerçekleştikten sonra sorunsuz bir şekilde emzirebilirler. Günümüzde yapılan meme ameliyatları sırasında süz bezlerine ve süt kanallarına zarar vermemek için özel teknikler kullanılır. Yani meme dikleştirme sonrası emzirme konusunda endişe etmeye gerek yoktur.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Meme dikleştirme ameliyatı öncesinde hastalara genel anestezi işlemi uygulanır. Ameliyat sırasında hastanın sarkan meme dokusu ameliyat öncesi plan ve çizimlere göre istenen yere yeniden konumlandırılır. Daha sonra memelerde sarkmaya yol açan fazla deri dokusu alınır. Meme pitozisinde meme başı da sarkmış olacağından mastopeksi yani meme dikleştirme operasyonu esnasında meme başı da yeniden konumlandırılır. Meme dikleştirme ameliyatı hem meme küçültme ile hem de meme büyütme ile birlikte yapılabilmektedir.

  Meme sarkmasının şiddetine göre ameliyat kesileri farklılık gösterebilmektedir. Periareolar (meme başından) dikleştirme, lolipop kesi, J veya ters t şeklinde kesilerle operasyon gerçekleştirilebilir. Meme büyüklüğüne, sarkma derecesine ve cilt fazlalığına göre uygun cerrahi tekniği doktorunuz seçecektir.

  Uygulamaya eşlik eden süreçlere göre meme dikleştirme ameliyatı 1 ila 3 saat kadar sürebilmektedir.

  Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Hastalar, ameliyat öncesinde detaylı değerlendirmelerden geçerler. Bu değerlendirmeler sırasında hastanın meme ölçüleri, kişinin boyu, göğüs kafesi çevresi, üst beden uzunluğu ve benzer vücut ölçüleri kontrol edilir. Hastanın ameliyattan beklentileri dinlenir. En nihayetinde yapılacak olan ameliyat, hastaya özel bir şekilde en baştan planlanır.

  Meme dikleştirme ameliyatı sonrası hastalar 1 gece hastanede misafir edilebilirler. Taburcu olunduktan sonra 1 ila 2 hafta içerisinde de hastaların gündelik yaşamlarına dönmesi mümkündür.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Meme dikleştirme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Doktor tarafından önerilen destekleyici sütyenler kullanılmalıdır.
  • Doktorun önerdiği süre boyunca kol ve göğüs kaslarını yoran egzersizlerden kaçınılmalı, zıplama ve koşma içeren aktiviteler yapılmamalıdır.
  • Memeler travmatize edilmemeli, üzerine yatılarak ezilmemeli ve sıkıştırılmamalıdır.
  • Sırt üstü bir pozisyonda dinlenilmeli ve uyunmalıdır.
  • Bir süre hamam, deniz ve havuz gibi kamusal alanlara gidilmemelidir.
  • Rutin kontroller aksatılmamalıdır.

  Doktorunuz, meme dikleştirme öncesi sonrası süreçler hakkında daha detaylı bilgilendirmelerde bulunacaktır.

  İstanbul Meme Dikleştirme Fiyatları 2024

  İstanbul meme dikleştirme fiyatları 2024, ameliyatın kapsamına ve ameliyata eşlik eden süreçlere göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul meme dikleştirme ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button