İstanbul Dolgu Uygulamaları

  Cildimiz birbirlerini destekleyen ve tamamlayan birçok farklı katmandan meydana gelir. Cildin altında ise, ona şekil veren yağ, kas ve kemik gibi dokular bulunur. Kilo değişimleri ve yaşlanma bahsettiğimiz dokulardan biri olan yağ dokusunun yoğunluğunda değişimlere yol açar. Aynı zamanda yaşlanmayla birlikte yağ dokusunda olduğu gibi kemik dokuda da hacim kaybı olur. Bu da zaman içerisinde cildin altındaki desteği kaybetmesine, ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelmesine, yüzün düzleşmiş ve hacimsiz görünmesine neden olur. Bahsetmiş olduğumuz estetik sorunlar kişilerin olduklarından daha yaşlı ve yorgun bir görünüme sahip olmalarına yol açmaktadır. Dolgu uygulamaları İstanbul tam olarak bu gibi sorunları ortadan kaldırmak için tercih edilirler.

  Dolgu uygulamaları sayesinde cilde yeniden hacim kazandırmak; cildi sıkı ve canlı bir yapıya kavuşturmak mümkündür. Dolgu uygulamalarında kullanılan hyalüronik asit isimli madde, aynı zamanda cildin beslenmesini ve desteklemesini de sağlamaktadır. Yazımızın devamında ‘’Yüz dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Yüz dolgusu geçici midir?’’, ‘’Dolgu uygulamaları hangi bölgelere yapılır?’’ ve ‘’Dolgu uygulamaları ne zaman tekrarlanmalıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul dolgu uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik uygulamalar alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Dolgu Uygulamaları Nedir?

  Dolgu uygulamaları, yüzde hacim eksikliği olan, çukurlaşan veya normalden veya beklenenden fazla derinleşen girintilerin giderilerek yüzün çekici ve canlı bir görünüme kavuşabilmesi için yapılan uygulamalardır. Dolgu uygulamaları, göz çevresi, elmacık kemikleri, çene hattı gibi yüzün pek çok bölgesine ve el, dekolte bölgesi gibi yüz dışındaki alanlara yapılabilirler. Uygulandıkları bölgeye hacim kazandırır, nem tutma kabiliyetleri ile cildi nemlendirir, kırışıklıkların ve sarkmaların kaybolmasını sağlarlar. Bununla birlikte bazı dolgu maddeleri kollajen üretimini uyarıcı maddeler de içerir. Böylece 20’li yaşlardan sonra cildimizde sürekli azalan kollajen üretimi stimüle edilmiş ve kırışıklık görünümün düzeltilmesi sağlanmış olur. Hem yüz estetik açıdan hoş bir görünüm kazanır, hem de cilt gençleşir ve canlanır.

  Dolgu Uygulamaları İstanbul Neden Yapılır?

  Dolgu uygulamaları şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • İlerleyen yaşla birlikte görülen estetik kusurları ortadan kaldırmak.
  • Yüzün çeşitli bölgelerinde görülen çökmeleri, derinleşen girinti ve olukları gidermek.
  • Kırışıklıkları ve sarkmaları ortadan kaldırmak.
  • Yüze hacim ve boyut kazandırmak.
  • Yüz ile yüzde yer alan organlar arasında uyumlu estetik geçiş hatları oluşturmak, yüz güzelliğini pekiştirmek.
  • Yüz cildinin canlanmasını ve yenilenmesini sağlamak.
  • Kollajen üretimini uyarıcı dolgular ile kollajen üretimini artırarak ince kırışıklıkların açılmasını sağlamak
  • Elde ve boyunda oluşan kırışıklık ve hacim kaybını gidererek genç bir görünüm yakalamak.
  • Burundaki minimal şekil bozukluklarını ameliyatsız şekilde gidermek
  • Burun ameliyatı sonrası oluşmuş deformiteleri kamufle etmek
  • Yetersiz hacimde ve geride olan çene hattını, dolayısıyla profil görünümünü düzeltmek
  • Göz altı oluklarını gidermek
  • Dudaklara hacim ve hoş bir görünüm kazandırmak

  Sıvı yüz germe olarak da bilinen dolgu uygulamaları, saydığımız sebepler doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Hangi Bölgelere Dolgu Yapılabilir?

  Dolgu uygulamaları şu gibi bölgelere yapılabilir:

  • Çene ve jawline bölgesine.
  • Burun çevresine.
  • Ağız çevresine.
  • Elmacık kemiklerine.
  • Göz altları.
  • Göz çevresine.
  • Şakak ve alın bölgesine.
  • Nazolabial bölgeye.
  • Boyun ve dekolteye.

  Dolgu uygulamaları saydığımız bölgelere uygulanabilir ve bu bölgelerin daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlayabilir.

  Dolgu Uygulamaları Kalıcı Mıdır?

  Dolgu uygulamaları kalıcı değildir. Dolgu işlemi sırasında kullanılan hyalüronik asit zaman içerisinde biyolojik aktiviteler sonucu metabolize edilir. Bu yüzden ortalama 8-12 ay içerisinde dolgu uygulamalarının etkileri kaybolur. Dolgu uygulamaları, doktorun önerdiği sıklıklarda tekrarlanabilir.

  Kimler Dolgu Yaptırabilir?

  18 yaşını doldurmuş herkes dolgu uygulaması yaptırabilir. Eğer dolgu uygulamasının yapılacağı bölgede bir yara veya enfeksiyon söz konusu ise doktor, dolgu uygulamasının daha ileri bir tarihe ertelenmesini önerebilir. Böylece işlem çok daha sağlıklı ve başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur.

  Dolgu Uygulamaları Nasıl Yapılır?

  Dolgu uygulaması oldukça ağrısız bir işlemdir. İşlem öncesinde hastanın cildine lokal anestezi bir krem uygulanır. Kremin etkileri başladıktan sonra dolgu maddesi, özel enjektörler kullanılarak hedef bölgelere uygulanır. Dolgu yapılan yüz bölgeleri hacim ve boyut kazanırlar. Böylece yüz güzelliği ve yüzün estetik değeri belirgin bir yapı kazanmış olur.

  Dolgu uygulamaları çoğu zaman 15 ila 20 dakika içerisinde son bulur. Eğer birden fazla bölgeye müdahale ediliyorsa dolgu uygulamalarının süresi uzayabilir.

  Yüz Dolgusu Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Dolgu uygulamasına geçilmeden önce hasta, detaylı bir muayene sürecinden geçer. Bu süreçte hastanın hangi bölgelere dolgu yapılması istediği öğrenilir. Bu bölgeler estetik ölçütler çerçevesinde değerlendirilir. Doktorunuz dolgu uygulamasını doğal ve çekici bir yüz görünümü elde etmek amacıyla size ve ihtiyaçlarınıza özel planlayacaktır.

  Yüz dolgusu yaptıran bireyler, işlemin hemen ardından gündelik yaşamlarına dönebilirler. İşlemin yapıldığı bölgelerde hafif kızarma ve ödem görülebilir. Bu kızarıklıklar birkaç gün içerisinde azalarak kaybolacaklardır. Dolgu işleminin yapıldığı bölgeye masaj yapılmamalı, bu bölge ovulmamalıdır.

  İstanbul Dolgu Uygulamaları Fiyatları 2024

  İstanbul dolgu uygulamaları fiyatları, yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul yüz dolgusu fiyatları 2023 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik uygulamalar alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button