Yüze Yağ Transferi – Yağ Dolgusu İstanbul

  Yüz gerek fonksiyonel ve estetik işlevleri gerekse bünyesinde barınan organlar sebebiyle oldukça önemli bir bölgedir. Doğumdan itibaren sürekli bir gelişim ve değişim içerisinde olan bu bölge, aynı zamanda dış etmenlerden de oldukça kolay bir şekilde etkilenebilmektedir. Güneşe maruziyet, genetik yatkınlık, kilo alıp verme ve yaşlanma gibi faktörler zaman içerisinde yüzde yer alan dokuları yıpratabilir. Yüze şekil veren yağ dokuları, bu faktörler sebebiyle sarkabilir, hacmi azalabilir. Bu da en nihayetinde yüzün hacmini kaybetmesine, daha yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olabilir.

  Halk arasında yağ enjeksiyonu veya yağ dolgusu olarak da bilinen yüze yağ transferi işlemi bu çökmeye bağlı estetik kusurları gidermek amacıyla kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Yüze yağ enjeksiyonu işlemi sayesinde yüz, estetik ölçütler dikkate alınarak yeniden şekillendirilir. Yüzün daha genç, dinamik ve çekici bir görünüm kazanması sağlanır. Bu işlem hem cerrahi kesiler olmaması hem de hızlı olması sebebiyle epey avantajlı bir uygulamadır. Yazımızın devamında ‘’Yüze yağ dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Yüzdeki çökmeler nasıl geçer?’’, ‘’Yüze yağ transferi kimlere yapılabilir?’’ ve ‘’Yüze yağ enjeksiyonu sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul yüze yağ transferi işlemi hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Yüze Yağ Transferi Nedir? Yağ Enjeksiyonu Nedir?

  Yüze yağ transferi, yüzde meydana gelen hacim kaybını ve çökmeleri gidermek için yapılan işlemdir. Bu işlem sırasında, liposuction yöntemi ile hastanın kendi vücudundan toplanan yağ dokuları çeşitli işlemlerden geçirilerek enjekte edilebilir hale getirilir. Daha sonra hedef bölgelere uygulanarak istenen hacim ve şekil elde edilmiş olur. Yüze yağ enjeksiyonu ve yüze yağ dolgusu gibi isimlerle de bilinen bu işlem hastanın ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda şekillenir. Böylece hem kişinin talepleriyle hem de genel estetik ölçütlerle bağdaşan, çekici bir yüz görünümü elde edilir.

  Yüze Yağ Dolgusu Neden Yapılır? Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

  Yüze yağ dolgusu şu gibi sebeplerden yapılabilir:

  • Yüze hacim kazandırmak.
  • Elmacık kemiği, çene kemiği gibi belirgin olması beklenen ve istenen bölgelere istenen hacmi ve şekli kazandırmak.
  • Yüzdeki çökmeleri gidermek.
  • Nazolabial bölge, alın ve şakak gibi çökme ve derinleşmenin sık görüldüğü bölgelerin görünümünü düzeltme.
  • İnce kırışıklıkların görünümünü azaltmak.
  • Cilt kalitesini artırmak.
  • Yüzün daha genç, sıkı ve çekici bir görünüm kazanmasını sağlamak.

  Yüze yağ dolgusu saydığımız amaçlar doğrultusunda yapılabilmektedir.

  Yüze Yağ Transferi Kimler İçin Uygundur?

  Yüze yağ transferi diğer yüz ameliyatlarına kıyasla daha kısa ve hızlı bir işlemdir. Bu işlem sırasında ciddi cerrahi işlemlere ve dikişlere başvurulmaz. Dolayısıyla, ameliyata engel olabilecek özel bir sağlık durumu olmayan herkes yüze yağ transferi yaptırabilir. Ancak bu işlemin 18 yaşını doldurmuş olan bireylere önerildiği unutulmamalıdır.

  Yüze Yağ Transferi Nasıl Yapılır? Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır? Yağ Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Yüze yağ transferi genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Bu seçime hasta ve hekim birlikte karar verirler. Eğer yağ dokunun alınacağı ve uygulanacağı alan kısıtlı ise lokal anestezi tercih edilebilir. Daha geniş bir alana liposuction yapılması planlanıyorsa veya yüze yağ enjeksiyonu başka operasyonlarla kombine edildiyse işlem genel anestezi altında yapılır.

  Yüze yağ transferi, uygulamanın kapsamı ne olursa olsun genel olarak iki adımda gerçekleşen bir işlemdir. Bu adımlardan ilkinde hastanın hedef bölgelerinden özel kabuller yardımı ile yağ dokusu alınır. Bu yağ dokusu çeşitli işlemlerden geçirilerek enjekte edilebilir hale getirilir.

  Uygulamanın ikinci adımında ise toplanan yağ dokusu, planlanan bölgelere dikkatle enjekte edilir. Böylece yüz cerrah tarafından yeniden şekillendirilir. Elmacık kemikleri, çene hattı ve benzer ‘’stratejik’’ bölgeler belirginleştirilir. Yüze yeniden hacim kazandırılır. Cilt kalitesinin artırılması, göz altı oluklarının silinmesi, nazolabial bölge, şakak ve alın gibi bölgelerdeki çökme ve kırışıklıkların giderilmesi için de yağ enjeksiyonu yapılabilir. Yaşlanmayı yüz dışında en sık belli eden el ve dekolte bölgesine de yağ transferi işlemleri başarıyla uygulanmaktadır. Yağ transferinin yada yağ dolgusunun diğer dolgulardan farkı zamanla bir kısmı kaybedilse dahi bir kısmının hayat boyu kalıcı olmasıdır. Tabii bu sonuç kişinin sağlık durumu ve yaşam tarzından etkilenebilir.

  Yüze yağ transferi işlemi hızlı bir uygulamadır. İşlemler çoğu zaman 1 saat gibi kısa bir süre içerisinde son bulur. Eğer başka operasyonlarla kombine edilmişse (yüz germe, rinoplasti, göz kapağı estetiği gibi) bu süre uzayabilir.

  Yüze Yağ Enjeksiyonu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Yüze yağ enjeksiyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Yüz bölgesi ovulmamalıdır, bu bölgeye masaj yapılmamalıdır.
  • Bir süre sırt üstü dinlenilmelidir.
  • Yüze bir süre su temas ettirilmemelidir.
  • Yüz, güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmalıdır.
  • Yüz bölgesine bandaj uygulanmışsa bandaj, doktorun önerdiği süre boyunca çıkarılmamalıdır.
  • Bir süre sigara ve alkol kullanılmamalıdır.
  • Doktor tavsiyelerine dikkatle uyulmalıdır.

  Doktorunuz, yüze yağ dolgusu öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İstanbul Yüze Yağ Transferi Fiyatları – İstanbul Yüze Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2024

  İstanbul yüze yağ dolgusu fiyatları, yapılan işlemin kapsamına göre kişiden kişiye değişebilir. İstanbul yüze yağ transferi ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir; estetik cerrahi alanında uzman isimlerden olan Op. Dr. Furkan Kurdal’dan randevu alabilirsiniz.

  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Call Now Button